PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

6899.jpeg
Foto: orelphoto / 123RF
Pēc valdības kritikas par iespējamo līdzekļu izšķērdēšanu ERAF līdzfinansētā portāla skolas.lv izveidē un ieviešanā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sākusi dienesta pārbaudi.

Dienesta pārbaudes laikā tiks vērtēta atbildīgo personu rīcība gan šī projekta izstrādes, gan ieviešanas posmā, nesasniedzot projektā izvirzītos mērķus, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Neskatoties uz to, ka IZM 7.oktobra valdības sēdē informējusi ministrus par nepieciešamo papildu finansējumu portāla skolas.lv darbības nodrošināšanai nākamajā gadā, valdība papildu finansējumu 582 610 eiro apmērā noraidījusi.

Šāda summa būtu nepieciešama, lai nākamajā gadā darbinātu portālu skolas.lv. Piektdaļa šīs summas jeb 120 000 eiro būtu nepieciešami kļūdu novēršanai.

IZM informatīvajā ziņojumā norādījusi, ka portāla skolas.lv izveides gaitā identificēti vairāki riski, kas kavēja portāla izveidi un izmantošanu.

E-klasejau vēstīja, ka portāls skolas.lv tika veidots ar mērķi atvieglot skolotāju, skolas administrācijas, vecāku un pašu skolēnu ikdienu, nodrošinot vairākus e-pakalpojumus, taču to nav izdevies paveikt.