PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Emīlija

8831.jpeg
Foto: interneta vietne dziedundejo.lv
Secinājumi par bērnu ģībšanas iemesliem Skolēnu dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā būs zināmi augusta vidū.

Tā intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja izglītības ministre Mārīte Seile.

Viņa norādīja, ka jau patlaban ir apkopots liels informācijas daudzums, tostarp, no vecākiem, skolām un atbildīgajiem dienestiem. Vēl tiek gaidīta informācija no svētku rīcības komitejas, kā arī papildu informācija no atbildīgajiem dienestiem. Nākamā darba grupas tikšanās reize paredzēta 3.augustā, tomēr gala secinājumus plānots izdarīt līdz augusta vidum. Tālāk tiks veikta analīze, ko ņemt vērā, rīkojot nākamos svētkus, tostarp, tiks vērtēta svētku izpilddirektores Agras Bērziņas atbildība.

Patlaban kā apstākļi, kas veicināja bērnu ģībšanu, tiek izvērtēti pārgurums, saspiestība estrāde, kā arī gaisa trūkums, proti, no fiziķiem saņemts atzinums, ka pie svētku skatuves varētu būt izveidojusies ogļskābās gāzes "kabata". Vēl tiek gaidīti arī bērnu lietotā ūdens analīzes dati. Joprojām viena no vērtētajām versijām ir, ka estrādē bija vairāk bērnu nekā vajadzētu būt.

Vienlaikus ministre norādīja, ka Izglītības un zinātnes ministrijas izveidotās komisijas darbs nav slepens. Kā skaidroja M. Seile, komisijas darbu nolemts netranslēt un vakardienas sēde bijusi slēgta, jo apkopotajā un izskatāmajā informācijā ir sensitīvi dati, kurus aizsargā likums. Taču secinājumi un komisijas nolemtais būs pieejams sabiedrībai. Komisijas sēdē arī nolemts, ka tās kopīgo viedokli sniegs izglītības ministrija, tomēr jebkuram komisijas loceklim ir tiesības paust arī savu viedokli, uzsvēra ministre.