PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2025. gada 02. maijs

Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

7012.jpeg
Foto: pressmaster / 123RF
Latvijas skolās būs pieejami elektroniskie un drukātie mācību līdzekļi 7.-9.klasēm bioloģijā, fizikā, ķīmijā un matemātikā.

Tie veidoti tā, lai skolēnos attīstītu interesi un vēlmi apgūt šos priekšmetus, kā arī lai pašu mācību procesu padarītu skolēnam interesantu - izmantojot datoru, spēles, interaktīvo mediju vidi, vēsta ziņu aģentūra LETA. Tādējādi skolēnu un skolotāju rīcībā būs prezentācijas, animācijas, video, interaktīvās tāfeles un laboratorijas darbu piemēri, lai matemātikas, bioloģijas un ķīmijas zināšanas būtu iespējams apgūt atbilstoši jaunākajām mācību metodēm, kuras izmanto kvalitatīvas izglītības veidošanā Eiropas un pasaules inovatīvākie pedagogi.

Ir noslēdzies sešus gadus ilgušais darbs, kura laikā tika izstrādātas spēles, prezentācijas, animācijas, video, laboratorijas darbu piemēri un citi elektroniska formāta jaunie mācību materiāli. Tie realizēti Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītajā projektā "Dabaszinātnes un matemātika" un pārbaudīti praksē 64 projekta izmēģinājuma skolās Latvijā, kurās mācību process jau sešus gadus risinās moderni, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas un pārmaiņām atbilstošu pieeju, kas dabaszinātņu un matemātikas mācīšanā notiek visā pasaulē.

Projekta izmēģinājuma skolu pieredze liecina, ka jaunā pieeja ir attaisnojusies - tajās auguši gan skolēnu sasniegumi bioloģijā, fizikā, ķīmijā un matemātikā, gan arī viņu motivācija mācīties līdz šim bieži vien par sarežģītiem un neinteresantiem uzskatītajos eksaktos mācību priekšmetus. 8.klases skolēnu aptaujā par pārmaiņām skolā skolēni atzinuši, ka "tagad visu var daudz labāk saprast", "stundas kļuvušas daudz interesantākas", "ir lielāka vēlme mācīties".

Septembrī 718 skolām SIA Lattelecom pakāpeniski piegādās 600 multimediju komplektus - skolotāja portatīvo datoru ar demonstrācijas sensoru risinājumu, interaktīvās digitālās datu kameras objektu demonstrēšanai un fotografēšanai, interaktīvās tāfeles ar projektoru un programmnodrošinājumu, 650 portatīvos datorus skolotājiem, 11 000 stacionāro datoru komplektus skolēniem. Tehnika iegādāta par 9 miljoniem latu bez pievienotās vērtības nodokļa un to 100% apjomā finansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).