PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 25. jūlijs

Jēkabs, Žaklīna

10219.jpeg
Foto: michaeljung / 123RF
Skolām, kurās ir ieviestas obligātās formas, vajadzētu izvērtēt skolēnu vecāku finansiālo stāvokli un nodrošināt iespēju formas tērpus iegādāties alternatīvos veidos.

Šādu informāciju mācību gada beigās izplatījusi Konkurences padome (KP), informē Paula Vilsone, Konkurences padomes komunikācijas speciāliste.

Neskatoties uz to, ka mācību iestādes konkursa ceļā izvēlas kopumā izdevīgāko un kvalitatīvāko formas tērpu piegādātāju, KP aizvadītā gada rudenī novēroja, ka dažkārt netiek ņemtas vērā skolēnu vecāku finansiālās iespējas nepieciešamo apģērbu iegādāties tieši no konkrētā izstrādātāja. Vienlaikus KP secināja, ka vecākiem dažkārt tiek liegta iespēja izvēlēties citu, iespējams, izdevīgāku tērpa iegādes veidu, jo netiek nodrošināta informācija par formas tērpu tehniskajiem parametriem.

Lai skolēnu vecākiem būtu iespējas formas tērpus iegādāties atbilstoši ģimenes finansiālajai situācijai, KP aicina skolas neierobežot vecākiem īstenot alternatīvas, piemēram, ļaut pasūtīt formu uzšūšanu citam piegādātājam vai to izgatavot pašrocīgi. Tas savukārt nozīmē, ka skolām ir jānodrošina iespēja uzzināt informāciju par formu apģērba audumu, modeli, skicēm, fotogrāfijām u.tml.

Vienlaikus, lai skolas arī turpmāk varētu pieņemt pamatotu lēmumu par sadarbību ar attiecīgo piegādātāju, KP aicina ieklausīties vecāku atsauksmēs par piegādāto formu kvalitāti, cenu, to atbilstību skolas iekšējās kārtības noteikumu prasībām, kā arī skolēnu un viņu vecāku vēlmēm.

Skaidrīte Ābrama, KP priekšsēdētāja stāsta: "Skolēnu vecākiem ir jābūt alternatīviem veidiem obligāto formu iegādē. Pirmkārt, tā ir atbildība no skolu puses - ļaut savu skolēnu vecākiem izvēlēties finansiāli izdevīgāko piedāvājumu. Otrkārt, formu piegādātāji ir savstarpēji konkurenti, kuri cīnās par klientiem. Tieši konkurences spiediena dēļ gan skolas, gan skolēnu vecāki iegūst labākās cenas, kvalitāti un papildpakalpojumus."

Aizvadītā gada vidū KP saņēma vairāku vecāku sūdzības par liegumu piekļūt skolas formu tehniskajiem parametriem, lai izvērtētu iespēju apģērbu iegādāties citos veidos. Noslēdzoties mācību gadam, KP atkārtoti aicina skolas ļaut skolēnu vecākiem formas tērpus iegūt ģimenei finansiāli pieejamākā veidā.