PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

11439.jpeg
Foto: Publicitātes foto.
Lattelecom Rīgas maratona aicina 2500 skolēnus par pazeminātu dalības maksu sacensties Latvijas Skolu kausā.

Domājot par jauno skrējēju un maratonistu paaudzi, kā arī iespējām skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam, Lattelecom Rīgas maratons sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Latvijas Sporta federāciju padomi aicina skolas un skolēnus no visas Latvijas sacensties Latvijas Skolu kausā.

Kausa izcīņas ietvaros 2500 bērniem būs iespēja piedalīties Lattelecom Rīgas maratonā 6 km distancē vai Rimi Bērnu dienas Ģimeņu skrējienā 3,6 km distancē par pazeminātu dalības maksu – 1,50 EUR. Pārējo dalības maksu sedz Rīgas dome un Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Lattelecom Rīgas maratona organizatoriem.

Tradīcija skolām un skolēniem sacensties savā starpā un piedalīties skriešanas svētkos par pazeminātu dalības maksu tika iedibināta jau 2008. gadā, aicinot Rīgas skolēnus cīnīties par Rīgas Skolu kausu. Ar Rīgas domes un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu, jau otro gadu kausa izcīņā tiek aicināti piedalīties arī skolēni no visas Latvijas. Plašajā un vienotajā Latvijas Skolu kausa izcīņā pazeminātā dalības maksa 1,50 EUR apmērā būs pieejama 2500 skolēniem no visas Latvijas – 1500 skolēniem no Rīgas skolām un 1000 skolēniem no skolām ārpus Rīgas.

Kausa izcīņa

Kausa izcīņa norisināsies divās atsevišķās ieskaitēs – 6 km distancē un Rimi Bērnu dienas Ģimeņu skrējiena 3,6 km distancē. Kausa izcīņā piedalās tikai skolas, no kurām finišē vismaz 20 dalībnieki, summējot 20 labāko dalībnieku iegūto vietu vecuma grupā. Latvijas Skolu kausu iegūs komanda, kurai kopsummā būs vismazākais punktu skaits. Latvijas Skolu kauss un komandu TOP tiks veidots atsevišķi sestdienas Rimi Bērnu dienas Ģimeņu skrējienam un svētdienas 6 km distancei. Tiks apbalvotas pirmo trīs vietu ieguvējas komandas, savukārt aktīvākajiem skolotājiem tiks pasniegtas veicināšanas naudas balvas.

Pieteikšanās

Skolas komanda piesakās elektroniski, nosūtot informāciju par skolas komandu Maratona organizatoriem uz [email protected], norādot skolas nosaukumu, plānoto dalībnieku skaitu komandā un kontaktpersonas datus. Pieteikties iespējams līdz 20. aprīlim vai 1500 dalībniekiem no Rīgas skolām un 1000 dalībniekiem no citām Latvijas skolām. Maksimālais vienas skolas komandu dalībnieku skaits nav noteikts, bet tradicionāli lielākās komandas pulcējušas līdz pat 200 dalībnieku, informē Inese Ķīkule.

Par Lattelecom Rīgas maratonu:

Maratons Rīgas pilsētā notiek kopš 1991. gada. Nākamais Lattelecom Rīgas maratons notiks 2017. gada 13. - 14. maijā. 2016. gadā pasākums pulcēja 33 tūkstošus dalībnieku no 65 pasaules valstīm. Pasākums ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) "Bronzas" kvalifikācijas zīmi (Bronze Label). Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Lattelecom, oficiālais partneris – Rimi, sponsori – adidas, WESS Motors Toyota, Sportland. Partneri – Live Riga, 360TV, LNT, Delfi, izdevniecība Santa, Picture Agency, StarFM, Capital Clinic Riga, dabīgais minerālūdens Mangaļi, Mēness aptieka, Herkuless, Isostar, Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel, Hansgrohe, LSFP, LVS, VSK Noskrien, 1188, Klotiņi & Serģis, Sporta Laboratorija un citi. Lattelecom Rīgas maratons ir viens no Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas sporta aktivitātēm "Mans starts Latvijai".