PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

10761.jpeg
Foto: stockbroker / 123RF
Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā "100 darbi Latvijai" ir izsludināts konkurss 1.-12.klašu skolēniem. 

Jaunā paaudze tiek aicināta sapost Latviju gaidāmajiem svētkiem 2018. gadā - paveikt darbus savas apkārtējās vides (skolas teritorijas, pilsētas, pagasta, ciema) izdaiļošanā un labiekārtošanā. Oriģinālāko un vērienīgāko vides darbu autori galvenajā balvā saņems “Tallink Latvija” jūras ceļojumu uz Stokholmu visai klasei, informē projekta pārstāve Līga Ivanova.

Konkursa pirmajā kārtā skolēni tiek aicināti savā tuvākajā apkaimē atklāt vietu vai objektu, ko būtu nepieciešams labiekārtot, atjaunot vai izdaiļot. Pēc izvēlētā objekta vai vietas apsekošanas skolēnu uzdevums ir izstrādāt praktisku un radošu piedāvājumu tā uzlabošanai un līdz 2017. gada 3. februārim savu ideju iesūtīt konkursa organizatoriem uz e-pastu [email protected]. Savukārt konkursa otrajā daļā līdz 2017. gada 2. maijam savas idejas radoši jāīsteno dzīvē.

Viens no konkursa otrās kārtas darbiem tiks iemūžināts īpašajā "100 darbi Latvijai" video žurnālā, kas paliks kā liecība mūsu valsts vēsturē. Tādēļ dalībnieki tiek aicināti izstrādāt radošas un vēl neredzētas idejas, bet darbu realizācijā tiek mudināti iesaistīties arī skolēnu vecāki, vecvecāki, brāļi, māsas, un citi radinieki, jo, apvienojot paaudžu zināšanas, prasmes un spēku, iespējams īstenot pat pārdrošākās ieceres.

Vērtēšana abās kārtās notiks pa klašu grupām: 1.-4., 5-9. un 10.-12. klase, katrā grupā tiks apbalvots viens laureāts. Konkursa pirmajā posmā tiks vērtēts darba projekts - idejas oriģinalitāte, nozīmīgums un izstrādātā projekta (apraksta, skiču un/ vai maketa) kvalitāte. Lai pirms veicamajiem darbiem uzkrātu enerģiju, visi trīs pirmās kārtas laureāti balvā saņems gardumu grozu no veikalu tīkla "RIMI" kopīgam klases pasākumam. Savukārt konkursa otrajā posmā žūrija vērtēs paveiktā darba rezultātu - izcilību, vērienīgumu un darba procesa radošumu. Galvenajā balvā mazākie (1.-4.klašu grupas laureāts) saņems aizraujošas ekskursijas Rīgā, bet lielākie (5.-9. un 10.-12.klašu grupu laureāti) tiks pie  jūras ceļojuma visai klasei uz Stokholmu.

Konkursā aicinātas piedalīties SIA "ZAAO" darbības reģiona (28 Vidzemes un Latgales pašvaldību) vispārējās izglītības iestādes. Pieteikšanās konkursam notiek līdz 14. novembrim, un nolikums ar plašāku informāciju pieejams iniciatīvas mājaslapas sadaļā "Konkurss skolēniem".