PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 24. maijs

Ilvija, Marlēna, Ziedone

Skolotājus aicina apmeklēt bezmaksas tiešsaistes kursu par projektos balstītām mācībām
Skolotājus aicina apmeklēt bezmaksas tiešsaistes kursu par projektos balstītām mācībām
Foto: pexels
Skolotāji un citi ar pedagoģisko darbību saistīti cilvēki var pieteikties bezmaksas tiešsaistes kursiem par projektos balstītām mācībām, informē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Eiropas skolu izglītības tiešsaistes platforma "School Education Gateway Teacher Academy" organizē bezmaksas tiešsaistes kursu par projektos balstītām mācībām, kas ir pedagoģiska metode, ko izmanto, lai aktīvi iesaistītu skolēnus mācību aktivitātēs.

Projektos balstītas mācības (Project-Based Learning) ir pedagoģiska metode, ko izmanto, lai aktīvi iesaistītu skolēnus mācību aktivitātēs. Uz skolēniem centrētā pieeja attīsta jauniešos efektīvas sadarbības un komunikācijas spējas, kas nākotnē ļoti noderēs katrā skolēna karjeras veidošanas posmā. Projektos balstītas mācības (PBM) skolēniem dod iespēju strādāt ar praktiskām dzīves problēmām un izaicinājumiem, izstrādājot tām efektīvus risinājumus. Ar šo pieeju skolēnus iedrošina mācīties neatkarīgi, kā arī kritiski domāt, pašiem uzņemoties atbildību par savu mācīšanos. Pēc Covid-19 pandēmijas perioda, kas gandrīz visur pasaulē piespieda pārorientēties uz attālinātu mācīšanu, PBM var būt efektīva mācīšanās metode gan tiešsaistē, jauktā vidē vai klātienē.

Kursa mērķis esot nodrošināt skolotājiem rīkus un stratēģijas, lai sekmīgi ieplānotu un ieviestu projektos balstītas mācības aktivitātes stundās, kā arī, lai attīstītu mūžizglītības pamatkompetences - uzņēmējdarbību, digitālās kompetences, pilsoniskumu un citas.

Kursā var piedalīties ikviens skolotājs, kas vēlas pilnveidot skolēnu pamatkompetences, ieviešot projektos balstītu mācīšanu savās tiešsaistes stundās. Kurss ilga 5,5 nedēļas un tas aizņems trīs līdz četras stundas nedēļā.

Kursi notiks laika posmā no 2020.gada 28.septembra līdz 4.novembrim.

Reģistrēties kursiem iespējams ŠEIT.