PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Maksis, Raivis, Raivo

7644.jpeg
Foto: alenkasm / 123RF
Apmēram 700 skolu direktoru un izglītības pārvalžu vadītāju ceturtdien konferencē apsprieda reformas izglītībā.

Apmēram 700 skolu direktoru un izglītības pārvalžu vadītāju ceturtdien konferencē pirms jaunā mācību gada sākuma apsprieda reformas izglītībā. Viena no aktualitātēm ir bezmaksas izglītība, kā arī skolu un vecāku reakcija uz tiesībsarga Jura Jansona apsolījumu vērsties tiesā, ja skolas vecākiem liks pirkt mācību līdzekļus, jo likumā rakstīts, ka Latvijā mācību līdzekļi ir jānodrošina valstij, vēsta ziņu portāls TVNET.

"Sakiet, ko darīt skolu direktoriem? Ko tagad darīt? Vecāki raksta sūdzības, nāk ierakstītas vēstules, tā taču ir mūsu visu problēma," ministram jautāja Valmieras Valsts ģimnāzijas skolas direktors Jānis Zemļickis, kurš par šo tematu piedalījies arī diskusijā televīzijā.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis uzsvēra, ka jāapzinās, ka tā ir "mākslīgi izprovocēta situācija", un norādīja, ka nevajag aizmirst, ka ir daudz vecāku, kas izprot esošo situāciju, un viņam būtu interesanti uzzināt, kā reaģētu tiesībsargs uz šo vecāku viedokli.

"Jūs varat izklāstīt situāciju vecākiem un lūgt izprast, nolemt, ko darīt. Šogad to nevar atrisināt. Es nopirku savai meitai, kura ies 11.klasē, divas mācību grāmatas. Saprotot, ka varētu to nedarīt, bet novērtējot, ka pārējās 18 grāmatas nav jāpērk. Esmu gatavs novērtēt progresu, kas ir noticis. Šogad tas, visticamāk, ka vēl ir jādara," atzina ministrs.

Viņš informēja, ka šā gada budžeta grozījumos skolām tiks novirzīti 300 tūkstoši latu un skolās šī nauda kā mērķdotācija pašvaldībām varētu nonākt oktobrī. Tā būs jāiztērē šā gada laikā. Otrs virziens šīs problēmas risināšanai ir mācību līdzekļu digitalizācija. Līdz nākamā gada beigām Izglītības un zinātnes ministrija plāno tikt skaidrībā, ko ietver mācību līdzekļi, kas jānodrošina valstij, un cik tas maksā, informēja R. Ķīlis.