PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 24. maijs

Ilvija, Marlēna, Ziedone

STEM – kā, lai jaunietim par to acis deg? Uzziniet bezmaksas vebinārā 25. oktobrī!
STEM – kā, lai jaunietim par to acis deg? Uzziniet bezmaksas vebinārā 25. oktobrī!
Foto: Elektrum
Elektrum Energoefektivitātes centrs šā gada 25. oktobrī plkst. 10:00 aicina uz bezmaksas izglītojošu vebināru "Kā jauniešus aizraut ar STEM? Uzziniet iespējas!".

Dabas zinātņu un tehnoloģiju tēmas (STEM – Science, Technology, Engineering and Mathematics) mācību priekšmeti skaidro vidi, kurā atrodamies. Fizika, ķīmija, matemātika un bioloģija apraksta apkārtējās dabas likumus un procesus, savukārt informātika un datorika sniedz mums priekšstatu, kā darbojas tehnoloģijas, ar kurām mēs ikdienā saskaramies. Zināšanas par šīs jomas priekšmetiem atvieglo ikdienu, jo ikviens tās izmanto savā ikdienā, pat ja pirmajā mirklī to neapzinās. Tendences rāda, ka jaunieši Latvijā pēc vidusskolas beigšanas arvien mazāk izvēlas turpināt apgūt šīs jomas, un jau šobrīd mums trūkst speciālistu.

Kā aizraut jauniešus ar STEM? Kādas ir pieejamās iespējas Latvijā? Atbildes uz šiem un citiem aktuāliem jautājumiem uzzināsiet bezmaksas vebinārā  "Kā jauniešus aizraut ar STEM? Uzziniet iespējas!", kas norisināsies tiešsaistē ElektrumFacebook lapā un YouTube kanālā šā gada 25. oktobrī no plkst. 10:00!

Vebinārā uzstāsies pārstāvji no Jauno fiziķu skolas, Zinātkāres centra Futurimo Rīga, Pusaudžu Resursu Centra, Daugavpils Inovāciju centra, Elektrum Energoefektivitātes centra un fizikas portāla FIZMIX.lv.

25. oktobra vebināra "Kā jauniešus aizraut ar STEM? Uzziniet iespējas!" programma:

10:00 – 10:05  Vebināra atklāšana

Toms Lācis, Elektrum Energoefektivitātes centra projektu vadītājs

 

10:05 – 10:30 Kāpēc mācīties dabaszinātnes? Atbildes skolēnu motivēšanai

Ģirts Zāģeris, Jauno Fiziķu skola, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas fizikas skolotājs, Latvijas Universitātes pētnieks/pasniedzējs

 

10:30 – 10:55 Zinātnes centru nozīme STEM izglītības veicināšanā

Keitija Litte, RTU Zinātkāres centra Futurimo Rīga projektu vadītāja

 

10:55 – 11:20 Kā bērnam palīdzēt izzināt un veicināt interesi par STEM priekšmetiem?

Diāna Gema, Pusaudžu Resursu Centra klīniskais un veselības psihologs

 

11:20 – 11:45 Daugavpils Inovāciju Centrs – STEM mājvieta Latvijā

Viktorija Kozlovska, Daugavpils Inovāciju centra izglītības metodiķe

 

11:45 – 12:10 Energoefektivitātes centra piedāvājums skolām jaunajā mācību gadā

Marta Zvejniece, Elektrum Energoefektivitātes centra speciāliste

 

12:10 – 12:35 Praktiski uzdevumi un eksperimenti par efektīvu elektroenerģijas patēriņu

Raitis Streičs, portāla FIZMIX.lv vadītājs

Ja nepieciešams apliecinājums par vebināra apmeklējumu, to sagatavosim un nosūtīsim.

Vebinārs notiks šā gada 25. oktobrī, trešdien, no plkst. 10:00 līdz 13:00 tiešsaistē Elektrum Facebook lapā un YouTube kanālā, un aicinām tam iepriekš pieteikties sadaļā elektrum.lv/skola.

Papildus sadaļā ir atrodamas atbildes uz jautājumiem: ''Kas ir enerģija?'', ''Kur ikdienā lieto enerģiju?'', "Kas ir energoefektivitāte?'', ''Kas ir klimata pārmaiņas?'', ''Vai Latvijā ir novērojamas klimata pārmaiņas?'', '' Kā ražo elektroenerģiju?''. Tāpat šajā sadaļā ir atrodami ''Metodiskie materiāli'', kur pieejamas dažādas darba lapas, palīgmateriāli pedagogiem, eksperimentu apraksti un ieteikumi, kā arī citi noderīgi materiāli.

 

Par Elektrum Energoefektivitātes centru, tā piedāvājumu skolām

Daudzus gadus Elektrum Energoefektivitātes centrs Jūrmalā izglīto skolēnus par elektrības, ūdens un siltuma efektīvu lietošanu un ikdienas ieradumu ietekmi uz ģimenes budžetu un apkārtējo vidi, uzņemot skolēnu grupas centra telpās, kā arī vadot dažādas nodarbības un izstrādājot izglītojošus materiālus skolēniem un skolotājiem.

•   Jauna ekskursijas programma 6.-12. klašu audzēkņiem

Centra apmeklējums ikvienam interesentam, tostarp skolēnu grupām, sniedz iespēju uzzināt, kā ar energoefektīviem risinājumiem, ikdienas paradumu maiņu var samazināt energoresursu patēriņu, vienlaikus saglabājot vai pat uzlabojot komfortu. Tāpat arī, piedaloties ekskursijā ''Esmu efektīvs'', var izspēlēt atraktīvu un izzinošu "ielaušanās" spēli, atverot energoefektivitātes zinātību lādi.

Turklāt Elektrum Energoefektivitātes centrs piedāvā jaunu izglītojošu programmu – darbnīcu ''Efektīvie detektīvi'', kurā ar daudzveidīgiem eksperimentiem un spēļu elementiem varēs iepazīt energoefektivitātes pasauli un kļūt par energoefektivitātes detektīviem arī savās mājās. Papildu ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas, īstenojot virkni aizraujošu FIZMIXLV eksperimentu, tikai svarīgi iepriekš pieteikties.

•   Ar vilcienu uz Elektrum Energoefektivitātes centru

Jaunajā mācību gadā ir lieliska iespēja uz Elektrum Energoefektivitātes centru Jūrmalā braukt ar vilcienu, jo Latvijas izglītības iestāžu audzēkņiem un viņu pavadošajām personām AS "Pasažieru vilciens" nodrošina 50% atlaidi vilciena biļetes iegādei vienā vai divos virzienos, lai brauktu ar vilcienu no jebkuras dzelzceļa stacijas uz Jūrmalas staciju "Majori".

•   Tiešsaistes nodarbības 5.-6. un 9. klašu audzēkņiem

Zinātību par enerģijas efektīvu lietošanu turpinām sniegt arī tiešsaistē, un partnerībā ar "Iespējamā misija" skolu programmu "Dzīvei gatavs" piedāvājam aizraujošas, interaktīvas un praktiskas 80 minūšu nodarbības 5.-6. klašu audzēkņiem, kā arī 9. klašu skolēniem.

  • 5. un 6. klašu skolēni nodarbībās uzzina, kas ir enerģija un kā to efektīvi izmantot, aprēķina kvēlspuldžu un LED spuldžu izmantošanas efektivitāti, veicot secinājumus par elektrības efektīvu izmantošanu mājoklī.
  • 9. klases skolēni nodarbībās apgūst, kā aprēķināt patērētās elektroenerģijas apjomu un maksu par to, analizē mājokļa elektroenerģijas patēriņu, kā arī uzzina par dažādiem elektroenerģijas ražošanas veidiem.

Reklāmraksts