PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

11061.jpeg
Foto: cylonphoto / 123RF
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) rīkotajā protesta gājienā no Saeimas uz Izglītības un zinātnes ministriju devušies aptuveni 100 cilvēki. 

Dalībniekiem rokās ir vairāki plakāti, tostarp ar aicinājumu saglabāt RPIVA kā autonomu augstskolu. Tāpat uz plakātiem rakstīts "RPIVA ir un būs", "Rokas nost no mūsu akadēmijas", "Kurš skolos mūsu bērnus?" un "Studentiem - izvēli, RPIVAI - iespēju", informē aģentūra LETA.

Pie augstskolas pārstāvjiem iznāca arī Saeimas deputāti, tostarp Ņikita Ņikiforovs un Edvards Smiltēns. RPIVA Kuldīgas filiāles vadītāja Ruta Karloviča deputātiem pauda, ka pašreiz viss notiek pret to, kā būtu jābūt demokrātiskā valstī. Viņa uzsvēra, ka augstskola ir pierādījusi, ka tā ir ļoti laba akadēmija, turklāt tā ir vadošā savā nozarē.

RPIVA studenti un personāls trešdien, 25.janvārī, devās protesta gājienā, tā laikā nododot atbildīgajām institūcijām vēstuli pret augstskolas reorganizāciju.

Kā noskaidrots augstskolā, ir savākti aptuveni 3500 paraksti, un vēstuli ar tiem plānots iesniegt Saeimā, Izglītības un zinātnes ministrijā, Augstākās izglītības padomē (AIP) un Ministru kabinetā.

E-klase jau ziņoja, ka IZM ir nolēmusi ar 2017.gada augustu reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Kā apstiprināja ministrijā, tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" solīja, ka visas astoņas RPIVA reģionālās filiāles tiks saglabātas, un visi pasniedzēji pāries uz darbu LU.

Ministrs norādīja, ka tad, kad aptuveni 2019.gadā sāksies studiju programmu konsolidācija, konkursos uz pasniedzēju amata vietām varēs piedalīties kā LU, tā arī pašreizējie RPIVA mācībspēki, tātad būs "veselīga un draudzīga konkurence".