No 2020. gada septembra skolās pakāpeniski būs jāmācās jauna – tehnoloģiju mācību joma, kurā ietilpst tādi priekšmeti kā datorika, dizains un tehnoloģijas, programmēšana, robotika un digitālais dizains. Konferenci atklās Valsts izglītības un satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks un informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs. Konferencē uzstāsies Accenture Inovāciju nodaļas vadītājs Latvijā Kristaps Banga, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors Leo Seļāvo, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) viceprezidents Ingmārs Pūķis, Printful Jauno produktu izstrādes nodaļas vadītāja Elīna Krūze, domnīcas Providus pētniece Līga Stafecka, Google pārstāvis Viesturs Zariņš, paaudžu pētniece un Latvijas Universitātes profesore Zanda Rubene, eTwinning projekta koordinators Latvijā Kristaps Auzāns, Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes pētniece un lektore Māra Pudāne, IT Izglītības fonda eksperte Dizaina un tehnoloģiju jomā Jeļena Solovjova, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas programmēšanas skolotāja Aija Lūse, Mārupes Valsts ģimnāzijas programmēšanas skolotājs Sergejs Zembkovskis un IT Izglītības fonda vadīja Evija Celma.

“Šogad konferenci esam plānojuši tā, lai nozares, akadēmiskās vides un skolu pārstāvju viedokļi, prognozes un piemēri būtu pārstāvēti līdzvērtīgi. Lai ne tikai tehnoloģiju jomas skolotājiem, bet arī citu jomu pedagogiem būtu iespēja uzzināt kaut ko jaunu. Pavasaris parādīja to, cik nozīmīgi ir apgūt un izprast tehnoloģiju pielietojumu ikvienam skolotājam. IT nozare attīstās ļoti strauji, tāpēc mēs esam gandarīti, ka reizi gadā skolotājiem varam sniegt iespēju uzzināt daļu no nozares jaunumiem. IT nozares tendences, jaunumi zinātnē, produktivitātes nozīme, ieteikumi un viedokļu apmaiņa, kā labāk strādāt ar digitālo paaudzi klasē un daudz citu tematu būs interesanti ikvienam, kas konferencē piedalīsies,” uzsver E. Celma.

Konferencē ir aicināti pieteikties Latvijas informātikas, datorikas, programmēšanas, dizaina un tehnoloģiju skolotāji, kā arī citi ieinteresētie izglītības iestāžu pārstāvji. Šogad konference notiks tiešsaistē, un tai ir nepieciešams reģistrēties līdz 19.augustam ŠEIT. Aktuālo informāciju par konferenci un runātājiem var uzzināt šeit: LAPĀ.

Start(IT) ir sociāls izglītības projekts ar mērķi palielināt Latvijas skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst IT prasmes. Start(IT) bez maksas piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā www.startit.lv. IT Izglītības fonda atbalstītāji ir Accenture, Rīgas Tehniskā universitāte, MAK IT, LMT, eazyBI, VEFRESH, VISMA. Fonda sadarbības partneri ir VISC, Skola2030, Printful, Codelex, RIGA COMM, Baltic3D.eu, Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģiju asociācija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas 22. Vidusskola un Transporta un sakaru institūts.