PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Emīlija

Vispārējās izglītības iestādes saņems viedierīces 3,97 miljonu eiro vērtībā
Vispārējās izglītības iestādes saņems viedierīces 3,97 miljonu eiro vērtībā
Foto: pexels
Valdība 11.augustā atbalstīja 3,97 miljonu eiro piešķiršanu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) tehnoloģiskā nodrošinājuma uzlabošanai vispārējās izglītības iestādēs.

Pēc IZM sniegtās informācijas aģentūrai LETA, šī nauda ir daļa no Covid-19krīzes pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas finansējuma.

Organizējot viedierīču iegādi, līdz gada beigām IZM plāno iegādāties portatīvos datorus, kas tiks nogādāti pašvaldībām, kuras atbilstoši proporcionālajam sadalījumam tos nodos skolām.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska aģentūrai LETA paudusi, ka investīcijām mūsdienīgā izglītības sistēmā jābūt vienai no valsts galvenajām prioritātēm. Viņasprāt, šo nepieciešamību vēl vairāk apliecināja Covid-19 pandēmijas rosinātās attālinātās mācības, un viņa akcentēja, ka IZM arvien turpina darbu arī pie citiem risinājumiem, kas sekmēs izglītības iestāžu iespējas nodrošināt kvalitatīvu, personalizētu izglītību.

Pēc IZM paustā, skolas viedierīces varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan attālināto mācību procesa nodrošināšanai, primāri tās piešķirot skolēniem no daudzbērnu un sociāli mazaizsargātām ģimenēm.

Vienlaikus ministrijā atgādināja, ka no 2020.gada septembra tiks uzsākta pilnveidotā mācību satura īstenošana pamatizglītības un vidējās izglītības posmā. IZM ieskatā, lai sasniegtu valsts izglītības standartos noteiktos mērķus, izglītības iestādēm jābūt nodrošinātām ar nepieciešamajiem resursiem mūsdienīgam mācību procesam, tostarp informācijas un komunikāciju tehnoloģiju aprīkojumu.

Paralēli šai aktivitātei IZM sadarbībā ar Satiksmes ministriju turpina risināt jautājumus par interneta pieejamību un jaudu, kā arī plāno mācību saturu skaidrojošu videomateriālu sagatavošanu kā turpinājumu "Tava klase" virtuālajām mācību stundām.