PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

RTU uzņēmējdarbības studiju procesā integrēs «Lego® Serious Play®» metodi
RTU uzņēmējdarbības studiju procesā integrēs «Lego® Serious Play®» metodi
Foto: RTU
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē izveidota «Lego® Serious Play®» laboratorija, piedāvājot studentiem un mācībspēkiem radošā ceļā rast efektīvus risinājumus dažādiem izaicinājumiem. Pasaulē atzītā metode tiks arī izmantota, lai daudzveidotu studiju procesu fakultātes Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūtā.

«Lego® Serious Play®» metode ir domāšanas, komunikācijas un problēmu risināšanas tehnika, kas izstrādāta, lai sekmētu organizāciju, komandu un indivīdu darbību, stāsta RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta direktors, sertificēts «Lego® Serious Play®»  treneris Deniss Ščeulovs. Tā ļauj risināt gan tagadnes un nākotnes problēmas, gan modelēt retrospektīvu, lai labāk saprastu pagātnes kļūdas un tās labotu.

Metode balstīta plašos uzņēmējdarbības, organizāciju, attīstības, psiholoģijas un pedagoģijas pētījumos, tās pamatā ir zināšanu atklāsme caur darbošanos ar rokām. Proti, caur it kā vienkāršu rotaļāšanos ar «Lego» klucīšiem, būvējot dažādus modeļus, zinoša trenera vadībā ir iespējams apzināties savas idejas, atraisīt iztēli, atbrīvoties komunikācijai, individuāli un mijiedarbībā ar citiem nonākt pie atbildēm un risinājumiem, cieņpilni reflektēt arī uz negatīvu informāciju. Metode palīdz risinājumu meklēšanā un lēmumu pieņemšanā aktīvi iesaistīt pilnīgi visus dalībniekus, kas palīdz nonākt pie negaidītiem un inovatīviem risinājumiem, vienlaikus novērtēt katra indivīda ieguldījumu un līdzatbildību, tādējādi arī mainot organizācijas kultūru.

D. Ščeulovs ir pārliecināts, ka metodei ir plašs pielietojums akadēmiskā vidē. To viņa vadībā jau izmēģinājuši RTU un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) kopējās studiju programmas «Radošās industrijas» pasniedzēji, diskutējot par labāko bakalaura darba modeli. Šovasar notika pirmais starpdisciplinārās studiju programmas izlaidums. Programma sagatavo radošo industriju uzņēmējus. RTU un LKA sadarbība turpināsies, jo licencēšanai ir iesniegta maģistrantūras programma «Radošās industrijas un izaugsmes menedžments», kas domāta radošo industriju organizāciju vadītājiem. Programmā apgūstamais saturs tiks pozicionēts trīs līmeņos – personīgajā, uzņēmuma un globālajā, un katrs students varēs studiju saturu piemērot individuālajām vajadzībām. 

D. Ščeulovs «Lego® Serious Play®» metodi plāno izmantot arī studiju procesa daudzveidošanā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē.

RTU ir Latvijā vienīgā daudznozaru tehnoloģiju universitāte. Tās deviņās fakultātēs iespējams iegūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs. RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte nodrošina augstāko izglītību dažādos ekonomikas un uzņēmējdarbības virzienos, sagatavojot starptautiski atzītus speciālistus un uzņēmējus.