PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

biology-clinic-doctor-4154.jpg
Foto: Pexels
Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes "Taurenītis" audzēkņu un darbinieku veselības stāvokļa pasliktināšanos izraisījusi "staphylococcus aureus" baktērija jeb stafilokoks, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Rita Korotinska.

SPKC izvērtējusi pārtikas produktu paraugus un arī nomazgājumus no bērnudārza virtuves vides, secinot, ka akūto saslimšanu izraisījis stafilokoks.

Stafilokoka baktērija mīt uz cilvēka ādas, degunā, un kaitējumu nenodara, taču tā var nokļūt uz ēdiena no brūcēm, nemazgātām rokām, un, glabājot ēdienu istabas temperatūrā, baktērijas sāk vairoties, izdalot toksīnus, skaidroja R.Korotinska. Rezultātā "Taurenīša" bērni un darbinieki cietuši no toksiskās infekcijas.

Iepriekš, komentējot infekcijas uzliesmojumu, SPKC neizpauda, vai bērnudārzā konstatēta salmoneloze, kā liecināja aģentūras LETA rīcībā esoša informācija. Bet tagad R.Korotinska skaidroja, ka jau sākotnēji, izvērtējot notikušā apstākļus, SPKC speciālistiem bijis skaidrs, ka bērni nav saslimuši ar salmonelozi, jo slimību izraisītājiem ir atšķirīgs inkubācijas periods.

Jau vēstīts, ka saslimšana izglītības iestādē tika konstatēta pagājušajā nedēļā. Kopumā ir zināms par 32 gadījumiem, un starp saslimušajiem esot gan bērni, gan pieaugušie. Četriem no saslimušajiem bijusi nepieciešama hospitalizācija, taču arī šie sasirgušie jau palaisti mājās.

Par notikušo informēts arī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), kas veicis pārbaudi izglītības iestādes ēdināšanas blokā. Dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova stāstīja, ka virtuvē konstatēta higiēnas prasību neievērošana. Tāpat uzņēmums, kas nodrošina ēdināšanu bērnudārzā, vieglprātīgi izturējies pret ēdiena uzglabāšanas temperatūrām.

PVD pārstāve atzina, ka ēdināšanas uzņēmums šajā jomā strādā ne pirmo gadu, un iepriekš tas dienesta redzeslokā nav nonācis.