PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 14. aprīlis

Gudrīte, Strauja

adult-barbecue-barbecue-grill-1414221.jpg
Foto: Pexels
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka turpmāk nometņu organizatoriem jārēķinās ar stingrākām ugunsdrošības prasībām.

VUGD paziņojumā presei norāda, ka šogad stājušās spēkā ugunsdrošības prasības attiecībā uz publiskajiem objektiem, ja tajos atbilstoši lietošanas veidam nav paredzēta cilvēku izmitināšana naktī, bet tas tomēr tiek darīts. Prasības paredz, ka objektā ir jābūt ierīkotai automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmai, balss izziņošanas sistēmai, evakuācijas ceļu skaitam un platumam jābūt atbilstoši izmitināto cilvēku skaitam, kā arī evakuācijas ceļam jānodrošina cilvēku drošu izkļūšanu no objekta.

Patlaban daudzviet vietās, kur tiek organizētas diennakts nometnes, konkrētie objekti nav paredzēti cilvēku izmitināšanai naktīs un tajos nav ierīkota automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, kā arī balss izziņošanas sistēma.

Ņemot vērā, ka pie VUGD vērsušies daudzu nometņu organizatori, kuri diennakts nometnēm izmanto telpas, kas ikdienā nav paredzētas nakšņošanai un nav aprīkotas atbilstoši Ugunsdrošības noteikumu prasībām, VUGD nevar saskaņot atļaujas nometņu organizēšanai.

Ugunsdrošības noteikumi stājās spēkā jau 2016.gada septembrī, taču vairākām prasībām, tostarp par iepriekš minēto prasību, tika noteikts pārejas periods. Šāda prasība Ugunsdrošības noteikumos tika iekļauta ar mērķi nodrošināt cilvēku drošību, kas nakšņo telpās, kas primāri nemaz nav paredzētas nakšņošanai, piemēram, izglītības iestāžu telpās, kurās ikdienā nenotiek nakšņošana, informē aģentūra LETA.

VUGD aicina nometņu organizatorus laicīgi noskaidrot, vai attiecīgajā objektā var rīkot diennakts nometnes, lai brīdī, kad tiek lūgts VUGD atzinums nometņu organizēšanai, nebūtu nepatīkami pārsteigumi par atteikumu, jo objektā netiek izpildītas Ugunsdrošības noteikumu prasības.