PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 28. februāris

Justs, Skaidra, Skaidrīte

Uzsākts darbs pie multimediju satura izstrādes Vides izglītības un informācijas centram “Botania”
Uzsākts darbs pie multimediju satura izstrādes Vides izglītības un informācijas centram “Botania”
VZI APP Nacionālais botāniskais dārzs ar patīkamu satraukumu un prieku ziņo, ka ir uzsākts darbs pie multimediju satura izveides Vides izglītības un informācijas centra “Botania” ekspozīcijas vajadzībām. Tas ir noslēdzošais posms daudzu gadu darbam, kas ieguldīts jaunā izglītības centra izveidē. Plānots, ka Vides izglītības centrs “Botania” savas durvis plašākai auditorijai vērs 2023. gada nogalē.

Sadarbībā ar pieredzējušiem nozares profesionāļiem – multimediju producējošo kompāniju SIA “Story Hub” un digitālo risinājumu meistariem SIA “Tapp” – top digitāls un interaktīvs saturs, kas topošā Vides izglītības un informācijas centra “Botania” apmeklētājus rosinās domāt par aktuālām vides problēmām un izzināt augu noslēpumus, ieskatoties dabā notiekošajos procesos. Projekta ietvaros tiek strādāts ar visplašāko multimediju klāstu, ieskaitot papildinātās un virtuālās realitātes risinājumus, kas aizraujošā veidā dos iespēju izzināt un pieredzēt dabas procesus vai ielūkoties cilvēka acij neredzamā pasaulē. Ekspozīcijas saturs tiek veidots ar mērķi uzrunāt auditoriju dažādos vecuma posmos, tāpēc jebkurš apmeklētājs varēs atrast sev piemērotas satura formas un pieredzes, kas pavērs plašāku skatījumu uz redzamajiem un neredzamajiem procesiem dabā.

VZI APP Nacionālais botāniskais dārzs un radošā komanda ar nepacietību gaida centra atklāšanas svētkus un cer, ka Salaspils kļūs par daudzu dabas mīļu un interesentu regulāru pieturpunktu visās Latvijas dabas sezonās.

Vides izglītības un informācijas centra būvniecības finansējumu nodrošināja projekts Nr.5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru”, kas tika realizēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.