PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

11927.jpeg
Foto: 123RF
Šovasar skolēni no Latvijas piedalīsies sešās starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs.

No 6.jūlija līdz 15.jūlijam Taizemē, Nakonpatomā, norisināsies 48.starptautiskā ķīmijas olimpiāde. Tajā piedalīsies Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni Emīls Azanda, Rihards Puplovskis un Margarita Fomenko, kā arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.klases skolnieks Vladislavs Asčeulovs.

58.starptautiskajā matemātikas olimpiādē, kas no 12.jūlija līdz 23.jūlijam notiks Brazīlijā, Riodežaneiro, piedalīsies RTU Inženierzinātņu vidusskolas 10.klases skolnieks Artjoms Ubaidulajevs, kā arī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni Agnese Upīte, Ingus Jānis Pretkalniņš, Reinis Cirpons, Ruslans Aleksejevs un Artūrs Banga.

48.starptautiskā fizikas olimpiāde no 16.jūlija līdz 24.jūlijam notiks Indonēzijā, Jogjakartā. Tajā Latviju pārstāvēs Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 10.klases skolnieks Jānis Hūns, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni Ingvars Vitenburgs, Emīls Azanda un Reinis Irmejs, kā arī Puškina liceja 12.klases skolnieks Aleksejs Jeļisejevs.

28.starptautiskajā bioloģijas olimpiādē, kas no 23.jūlija līdz 30.jūlijam notiks Lielbritānijā, Koventrijā, piedalīsies Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases skolnieks Artūrs Sokolovskis, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks Reinis Cirpons, Rīgas 10. vidusskolas 12.klases skolniece Sofija Matisone, Cēsu Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Elza Gārša.

Irānā, Teherānā, no 28.jūlija līdz 4.augustam notiks 29.starptautiskā informātikas olimpiāde. Tajā Latviju pārstāvēs Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12.klases skolnieki Ingus Jānis Pretkalniņš un Raitis Rūsiņš Kriķis, kā arī Rīgas 89.vidusskolas 12.klases skolnieks Aleksandrs Zajakins.

14.starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde, kas šogad tiek organizēta Serbijā, Belgradā, norisināsies no 2.augusta līdz 8.augustam. Tajā piedalīsies Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11.klases skolnieks Mārtiņš Robežnieks, Rīgas 92. vidusskolas 11.klases skolnieks Iļja Belovolovs, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Ansis Bernards un Jēkabpils 3.vidusskolas 12.klases skolnieks Rihards Borskis.

Maijā Nīderlandē jau notikusi Starptautiskā filozofijas olimpiāde, kurā Latviju pārstāvēja divi Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieki - Reinis Cirpons un Ruslans Aleksejevs, informē aģentūra LETA.