PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. aprīlis

Anastasija, Marģers

8891.jpeg
Foto: Prometeus / 123RF
Viena skolēna sagatavošanai jaunajam mācību gadam nepieciešami aptuveni 40 eiro, secinājusi biedrība Vecāki par izglītību.

Šajā summā ir iekļautas mācību procesam nepieciešamās kancelejas preces - burtnīcas, rakstāmpiederumi, krāsas un citas lietas, kas nepieciešamas skolas gaitām. Šī summa varot variēt atkarībā no skolēna apmeklētās skolas - ja tai ir kāds specializēts novirziens, piemēram, mākslā, tad var gadīties, ka šim nolūkam paredzēto piederumu izmaksas varētu palielināties, pastāstīja biedrības pārstāve Silvija Titova-Meija.

Tomēr, ja vecākiem jāiegādājas ne tikai kancelejas piederumi, bet arī skolas somas, kurpes, skolas forma, tad izmaksas var pieaugt pat līdz dažiem simtiem eiro, informē ziņu aģentūra Leta.

S. Titova-Meija norādīja, ka skolas formas nav lētas un tā ir nozīmīga izdevumu pozīcija, sagatavojot skolēnu jaunajam mācību cēlienam.

Visdārgāk gan esot skolas gaitām sagatavot pirmklasnieku, uzsvēra S. Titova-Meija, turpinot, ka vecāko klašu skolēniem visbiežāk paliek pāri kādi piederumi no iepriekšējiem mācību gadiem, tādā veidā izslēdzot nepieciešamību iegādāties jaunus.

Biedrības pārstāve norādīja, ka šogad mācību procesam nepieciešamo kancelejas piederumu iegādei vajadzīgā summa būtiski neatšķiras no citiem gadiem.

Patlaban vecākiem saviem bērniem jānodrošina tikai personīgās lietošanas piederumi, proti, kancelejas preces. Mācību līdzekļu iegāde tiek nodrošināta par valsts līdzekļiem.