PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Emīlija

10950.jpeg
Foto: Publicitātes foto.
Trešajā adventē, 11. decembrī, Doma laukumā jau devīto reizi norisinājās ikgadējais Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens.

Tajā pulcējās rekordliels dalībnieku skaits – 1000 lieli un mazi dalībnieki, kuri kopā saziedoja 13 000 eiro. Šogad vecīši skrēja, lai bērni varētu staigāt: par savāktajiem līdzekļiem sešiem bērniem ar kustību traucējumiem būs iespēja apmeklēt rehabilitācijas kursu ar speciālu gaitas robotu G-EO System, palielinot iespējas patstāvīgi spert soļus.

Rīgas Starptautiskā Rotari kluba sadarbībā ar Ziedot.lv organizētais skrējiens pulcēja gan bērnus, gan pieaugušos, gan seniorus cienījamā vecumā, kuri vēlējās pozitīvā atmosfērā atzīmēt trešo adventi, vienlaikus palīdzot kādam, kam tas ļoti nepieciešams. Ziemassvētku vecīšu skrējienā piedalījās ģimenes ar bērniem, uzņēmumu komandas un pat dalībnieki ar suņiem, kuri arī bija ietērpti īpaši sarūpētos Ziemasvētku tērpos. Katrs no dalībniekiem, skrienot vai ejot, veica simbolisku 1,5 km distanci, kopā sastādot 1500 kilometrus, kas veikti labdarības vārdā.

Vecīši skrien kora dziesmu pavadījumā

Skrējiens izraisīja neviltotu rīdzinieku un pilsētas viesu interesi, it īpaši mazo skatītāju, kuri ar prieku vēroja caur Vecrīgu pacilātā noskaņojumā skrejošos Ziemassvētku vecīšus. Visu pasākuma laiku gan dalībniekus, gan visus klātesošos priecēja un uzmundrināja koris Balsis Inta Teterovska vadībā, grupa Pulsa efekts un atraktīvais pasākuma vadītājs Valters Krauze.

“Patiess prieks ik gadu vērot labdarības skrējiena dalībnieku skaita pieaugumu, jo tas nozīmē, ka arvien vairāk cilvēku vēlas palīdzēt tiem, kuriem ir nepieciešams līdzcilvēku atbalsts. Cerība, ticība un prieks – tieši šīs lietas mēs, kopīgi piedaloties skrējienā, ienesam bērnu ar kustību traucējumiem ģimenēs, dodot iemeslu pasmaidīt, un noticēt labajam,” gandarījumu par lielo līdzcilvēku atsaucību un iesaistīšanos pauž Ingrīda Ķirse, Rīgas Starptautiskā Rotari kluba pārstāve un ERGO valdes locekle Baltijā.

9 gadu laikā – 98 tūkstoši eiro labdarībai

Deviņu gadu laikā skrējienos vairāk nekā 5500 dalībnieki saziedojuši 98 000 eiro tādiem labdarības projektiem kā enterālo maisījumu iegāde smagi slimu bērnu dzīvības uzturēšanai, reitterapijas nodarbībām, bāreņu patvēruma nama atbalstam, mobilajam bērnu veselības centram un smagi slimu bērnu māmiņu atbalstam, informē aģentūras “Deepwhite” pārstāve Santa Ivanova.