PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 19. aprīlis

Fanija, Vēsma

adult-biology-chemical-356040.jpg
Foto: Pexels
Līdz 8.jūnijam zinātnieki var pieteikties Latvijas-Baltkrievijas kopīgas sadarbības programmas 2018. gada pētniecības projektu konkursam, pretendējot uz atbalstu projektu īstenošanā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Konkursa mērķis ir veicināt un attīstīt sadarbību zinātnes un tehnoloģiju jomā starp Latviju un Baltkrieviju, atbalstot zinātniski pētniecisko projektu īstenošanu.

Projektu var iesniegt visās pētījumu jomās. Iesniedzamajā projektā jāpiedalās abu valstu pārstāvjiem, par kuriem var būt zinātniskās institūcijas vai uzņēmumi. Projekta īstenošanu plānots sākt 2018.gada decembrī. Projekta īstenošanas ilgums nedrīkst pārsniegt divus kalendāros gadus, savukārt finansējums projekta Latvijas partnerim nedrīkst pārsniegt 40 000 eiro divos gados un 20 000 eiro katrā projekta izpildes gadā.

Latvijas partnerim projekts jāgatavo atbilstoši konkursa nolikumam, aizpildot projekta veidlapu. Līdzvērtīgu projekta pieteikumu Baltkrievijas partneris iesniegs Baltkrievijas Valsts zinātnes un tehnoloģiju komitejā saskaņā ar Baltkrievijas puses konkursa nolikuma nosacījumiem un veidlapu, informē aģentūra LETA.

Latvijas-Baltkrievijas kopīgā zinātniskās pētniecības un zinātniski tehniskā programma tiek īstenota saskaņā ar Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas un Baltkrievijas Valsts zinātnes un tehnoloģiju komitejas vienošanos par sadarbību zinātnē un tehnikā.