PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Palīdzības Dienestu Kontakti

Vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs

Zvanot uz šo telefona numuru, Jūs savienos tieši ar neatliekamās palīdzības dienestiem – policiju, ātro medicīnisko palīdzību, ugunsdzēsējiem. Tālrunis darbojas visās ES dalībvalstīs.

Pazudis bērns

Zvanot uz šo tālruni, iespējams ziņot par pazudušiem bērniem un saņemt norādes, kā rīkoties tālāk. Tālrunis darbojas visās ES dalībvalstīs.

113

 / 

112

Neatliekamā medicīniskā palīdzība

Zvaniet situācijās, kad cilvēka dzīvība ir apdraudēta un medicīniskās palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes – ir gūta ļoti smaga trauma vai ir pēkšņa saslimšana un neatliekamā medicīniskā palīdzība nepieciešama nekavējoties.

110

 / 

112

Valsts policija

Uz policijas palīdzības numuru jāzvana, ja apdraudēta dzīvība, īpašums vai pastāv risks notikt noziedzīgam nodarījumam. Tālrunis nesniedz informatīvas izziņas.

114

 / 

112

Latvijas Gāzes avārijas dienests

Ja ir notikusi dabasgāzes noplūde vai sajūti gāzes smaku, zvaniet Latvijas Gāzes avārijas dienestam.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis

E-pasts: [email protected]

Ja jūties nomākts un vēlies tapt uzklausīts, risinot dažāda rakstura jautājumus un dzīves situācijas, zvani vai raksti uz bērnu un pusaudžu uzticības tālruni/e-pastu jebkurā diennakts laikā. Tālrunis/e-pasts darbojas katru dienu, arī brīvdienās.

Valsts policijas uzticības tālrunis

E-pasts: [email protected]

Ja nav nepieciešama tūlītēja policijas klātbūtne, bet vēlies anonīmi ziņot par iespējamiem noziegumiem un tos izdarījušām personām, zvaniet vai rakstiet uz Valsts policijas uzticības tālruni/e-pastu. Valsts policijas darbinieki, kas atbild par tālruņa un e-pasta apkalpošanu, regulāri pārbauda atstātos ziņojumus un nepieciešamības gadījumā informāciju nodod izmeklētājiem informācijas tālākajai pārbaudei.

Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"

Ja jūties vientuļš, pamests, atraidīts, bezpalīdzīgs, pazemots, apjucis, izmisis, dusmīgs, noguris, nobijies, skumjš, nesaprasts, satraucies, nodots, tad zvani uz krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" diennakts tālruni, jebkurā diennakts laikā. Centra darbinieki sniegs tūlītēju konsultāciju, uzklausīs, atbalstīs, pieņems, nenosodīs, nodrošinās anonimitāti un sniegs informāciju par palīdzības saņemšanas iespējām.

Organizācija "Glābiet bērnus"

Konsultāciju par to, pie kādiem dienestiem griezties konkrētu bērnu tiesību pārkāpumu gadījumos, medicīniska rakstura konsultācijas un juridiskus padomus sniegs organizācijas "Glābiet bērnus" uzticības tālruņa darbinieki. Organizācija sazvanāma darba dienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis

Ja nepieciešamas konsultācijas par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana, zvaniet uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni darba dienās no plkst.17:00 līdz 8:00, brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti.

Nacionālais veselības dienests

Zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni iespējams noskaidro kādi valsts apmaksāti veselības pakalpojumi ir pieejami un kādas ir gaidīšanas rindas, lai saņemtu šos pakalpojumus.