Vairāk skaties www.liepaja.travel

 

Koncertzāle “Lielais dzintars”

Starptautiski atzītā arhitektūras pērle – koncertzāle “Lielais dzintars” ar izcilu akustiku, laikmetīgu un starptautiski atzītu ēkas arhitektūru un daudzfunkcionalitāti. Par ekskursiju pieejamību sazināties ar koncertzāles informācijas centru.

Kontaktinformācija: +371 634 24555, info@lielaisdzintars.lv, www.lielaisdzintars.lv

 

Zinātnes un izglītības inovāciju centrs ZIIC

Atklāj zinātni taustāmā un uzskatāmā veidā Zinātnes un izglītības inovāciju  centrā (ZIIC). ZIIC filiāle Autoru ielā 4/6  piedāvā vairāk nekā 20 interaktīvus eksponātus, kā arī mūsdienu izglītības tehnoloģijas, kas apgūstamas  praktiskā darbībā STEM un IT jomu nodarbībās. Savukārt ZIIC filiāle (Dabas māja) Zirgu salā 2 aicina ekskursijās iepazīt vides zinātni – bioloģiju, ekoloģiju, zooloģiju  un citas ar dabu saistītas nozares. Ar iepriekšēju pieteikšanos centrs atvērts ikvienam interesentam, īpaši  skolēnu grupām un ģimenēm ar bērniem.

Kontaktinformācija: Autoru iela 4/6, +371 25728867, ziic@liepaja.edu.lv un Zirgu sala 2, +371 26644834, dabasmaja@liepaja.edu.lv, www.liepaja.lv/liepajaziic

 

Amatnieku nams

Amatnieku nams vienkopus pulcē 16 dažādus Kurzemes novada amatniekus, kas ar lielu prieku par savu amatu un tā tradīcijām pastāstīs arī viesiem. Amatnieku darbnīcās iespējams apskatīt gan to, kā uz stellēm top tautas tērpi, gan to, kā tiek veidotas sveces, metāla rotas, keramikas darbi, ādas un dzintara izstrādājumi. Amatnieku namā arī apskatāmas garākās dzintara krelles Latvijā. Tās ir 123 metru garas, 19,5 kilogramu smagas, ar teju 17 000 dzintara gabaliņiem, ko dāvinājuši liepājnieki. Turpat aplūkojami vairāk nekā simts gadus veci un ari tikko darināti tautas tērpi. Iespējams pieteikt arī dažādas darbnīcas.

Kontaktinformācija: +371 26541424, amatniekunams@inbox.lv, vairāk informācijas ŠEIT.

 

Orientēšanās poligoni

Liepājas orientēšanās poligonus iespējams apmeklēt jebkurā gadalaikā. Izvēlieties sev tīkamāko maršruta lokāciju – Jūrmalas parks, Liepājas centrs, Karosta vai Beberliņi vai pieveiciet tos visus. Katrā kontrolpunktā iespējams atzīmēties ar mobilo aplikāciju “Qrenteerings”, fiksējot savu rezultātu un salīdzinot to ar draugiem.

Kontaktinformācija: +371 20252282, matiss.ratnieks@lof.lv, vairāk informācijas ŠEIT.

 

"Siļķu brāķa noslēpums"

“Siļķu brāķis” Tevi gaida, lai jēgpilni pavadītu laiku kopā ar savu klasi, un lai piedzīvotu sirsnīgus un mīļus brīžus ģimenes lokā. Izglītojoša nodarbība “Siļķu brāķis” - ir piemērota visām klašu grupām. Nodarbība ietver - vēstures, ģeogrāfijas, sociālo zinātņu stundām piemērotu saturu. Klases lieliski pavadīs kopā laiku - saliedējoties, iedziļinoties faktos un notikumos, par kuriem iepriekš nebūs dzirdējuši.

Cena: Bērniem no 3-18 gadiem un pensionāriem - 5 EUR, pieaugušajiem - 7 EUR.

Norises vieta: Zivju iela 2A, Liepāja, 17.gadsimta kultūrvēsturiskā ēkā.

Kontaktinformācija: +371 25654578,vairāk informācijas ŠEIT

 

Piedzīvojums Karostā

Karosta ir daļa no Liepājas, bet reizē – pasaule pati par sevi. Tā ir brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē. Karosta ir viens no neparastākajiem objektiem Latvijā. Karostas iepazīšanai piedāvājam ekskursijas pa cietumu, fortiem, ūdenstorni, brīvības cīņu vietām. Šovs Karostas cietumā, "Bēgšana no PSRS" Ziemeļu fortos. Brīvības taka vai velo orientēšanās. Ēdināšana un nakšņošana cietumā. Notikt var viss...

Kontaktinformācija: +371 26369470, info@karostascietums.lv, vairāk informācijas ŠEIT.

 

Liepājas Leļļu teātris

Dodies ekskursijā pa Liepājas Leļļu teātri un atklāj noslēpumus leļļu valstībā. Izzini leļļu aktiera profesijas noslēpumus, iejūties aktiera lomā un ielūkojies izrādes tapšanas aizkulisēs.

Cena: 5 EUR

Tā pat ir iespēja apmeklēt Liepājas leļļu teātra klātienes izrādes, kā arī iespēja noskatīties izrādes tiešsaistē, ZOOM platformā.

Kontaktinformācija:+371 26594529, izrades@liepajaslelle.lv, vairāk informācijas ŠEIT.

 

Ieskaties teātra aizkulisēs!

Ieskaties teātra aizkulisēs! Liepājas teātris piedāvā ekskursijas ikdienā neredzētās teātra telpās, atklājot vēl neredzētus noslēpumus.

Cena: Grupa virs 10 personām 3,00 eiro no personas + skolotājam bez maksas.

Piedalies tiešsaistes lekcijā "Kā top izrāde?", kuras galvenais mērķis un uzdevums ir atraktīvā un saistošā formātā parādīt jauniešiem, ka teātris ir kas vairāk par aktieri, kurš no galvas iemācījies lugas tekstu.

Norises vieta: Tiešsaistes platforma ZOOM. Notiek: sākot ar septembri pēc pieprasījuma.

Cena: 210 EUR līdz 30 personām. Mērķauditorija: 4.-12. klase

Kontaktinformācija: +371 29352460, ieva.dzerkale@liepajasteatris.lv, vairāk informācijas ŠEIT.

 

Liepājas muzejs

Liepājas muzeja izglītojošo programmu piedāvājumu veido pastāvīgās nodarbības, kuras ir pieejamas visa gada garumā, kā arī sezonālās un konkrētām mākslas izstādēm izstrādātas nodarbības. Lai noskaidrotu aktuālo izstāžu un sezonālās muzejpedagoģiju programmas, kā arī lai pieteiktos, lūdzam sazināties iepriekš.

Kontaktinformācija: +371 29605223, +371 63422604, ieva.dzintare@liepaja.lv vai muzejs@liepaja.lv

 

Lauku maizes ceptuve “Ievlejas”

Lauku maizes ceptuvē “Ievlejas” variet uzzināt, kā top maize, iemēģināt roku mīklas mīcīšanā un kukulīša gatavošanā paši, pie tējas krūzes nobaudīt ceptuves gardumus, kā arī iet rotaļās ar kādu pasaku tēlu. Kamēr maizīte cepas, ir iespēja iepazīt senos darbarīkus.

Cena: 7,50 EUR no personas. Garšas meistare Agita Pētersone.

Kontaktinformācija: “Ievlejas”, Sakas pagasts, Dienvidkurzemes novads, +371 29124128, ievlejasagita@inbox.lv

 

Pāvilostas novadpētniecības muzejs

Pāvilostas novadpētniecības muzejs piedāvā 3 interaktīvās ekspozīcijās apmeklētājiem iepazīt Pāvilostu, tās vēsturi un laiku, kad Pāvilosta bija Slēgtā zona. Skolēnu grupām piedāvājumā arī mezglu siešanas un tīklu lāpīšanas meistarklases.

Kontaktinformācija: Dzintaru iela 1, Pāvilosta, Dienvidkurzemes novads, +371 63498276; +371 29226273, pavilosta.muzejs@tvent.lv

 

Sajūtu labirints “Saules taka” un Rucavas hidrometeoroloģiskā novērojumu stacija

Labirints  ir viens no cilvēces senākajiem simboliem, tā pirmsākums varētu būt pirms 3000 gadiem. Staigājot pa labirintu ir iespēja gūt pirmos impulsus, lai turpinātu meklējumus. Pie sevis. Ceļš pa labirintu ir attīrīšanās, iekšēja atbrīvošanās  no ikdienas rūpēm un raizēm, kas rada sasprindzinājumu un liedz ieklausīties sevī. Centrs - apskaidrība.

Sākot atpakaļceļu, atgriežamies ar jaunu pieredzi un atjaunotu garīgo spēku.

Labirinta apmeklējams bez iepriekšējas pieteikšanās. Ekskursija novērojumu stacijā ir jāpiesaka sazinoties ar gidu.

Kontaktinformācija: "Zvirbuļi", Rucavas pagasts, Dienvidkurzemes novads, +371 26830634

 

Mini ZOO “Atomi”

Mini zoo liek iepazīt un izjust lauku dzīvi. Šajā zoo ir iespēja iepazīt visdažādākos un neparastākos dzīvniekus - govis, aitas, zīda vistas, Indijas skrējējpīles, zelta fazānus, tītarus, pīles, Indijas pāvus. Ir iespēja satikt arī Āfrikas strausu pāri Anci un Kleo, Austrālijas emu Emīlu un vēl daudz citus.

Kontaktinformācija: "Atomi" , Grīnvalti, Nīcas pagasts, Dienvidkurzemes novads, +371 25560040, vairāk informācijas ŠEIT

 

Nenovērtēto lietu muzejs

Vai zini, ka ir lietas, kas no atkritumu grēdām nonāk muzejā? Tie ir gan senatnīgi mājsaimniecības priekšmeti, gan savdabīgas un vērtīgas lietas, kas  izceltas no atkritumu grēdām, rūpīgi spodrinātas un saglabātas. Tās ir lietas, par kuru pielietojumu zina tikai vecmāmiņas. 

Muzejs iekārtots SIA “Liepājas RAS” administrācijas ēkā. Eksponāti sakārtoti pastāvīgā ekspozīcijā un tos var apskatīt uzņēmuma apmeklētāji.

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas, ekskursijas jāiesaka iepriekš.

Kontaktinformācija: Ķīvītes, Grobiņas pagasts, Dienvidkurzemes novads, +371 63459091

 

Jura staļļi

Atpūtas komplekss “Jura staļļi” piedāvā pavadīt laiku aktīvi un izzinoši. Ir iespēja iepazīt dižciltīgāko no dzīvniekiem – zirgu, vizināties zirga pajūgā. Drosminiekiem tiek piedāvāta iespēja izmēģināt savus spēkus gaisa trošu atrakcijā “Spārnotais zirgs”. Ir iespēja, vienojoties ar saimniekiem, paēst “Ivetas ķēķī” pagatavotās pusdienas vai labiekārtotā piknika vietā apēst līdzpaņemtās maizītes.  

Kontaktinformācija: “Kapeļkalēji”, Robežnieki, Grobiņas pagasts, Dienvidkurzemes novads, +371 29359778

 

Durbes muzejs

Muzejs ir iekārtots Latvijas Republikas pirmā ārlietu ministra Z. A. Meierovica dzimtajā mājā. Pastāvīgas un mainīgas ekspozīcijas par slavenu personību dzīves līkločiem Durbē un ar pilsētas vārdu saistītiem vēsturiskiem notikumiem.

Kontaktinformācija: Raiņa iela 17, Durbe, Dienvidkurzemes novads, +371 28677141

 

Cīravas mežaparks

Lēnu pastaigu, skaistu dabas skatu, kā arī aktīvākas atpūtas cienītājiem Cīravas Mežaparkā ( ~ 85 ha) ir izveidotas labiekārtotas 5 pastaigu takas. Lielākā daļa taku ved gar Durbes upes krastiem, atklājot skatam daudzos upes līkumus un bebru radītos darbus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes.

Kontaktinformācija: Cīrava, Dienvidkurzemes novads, +371 25435898, turisms@cirava.lv

 

"Rūķu šeptes Brīnummežā"

Aicina izzināt dažādus noslēpumus, radoši un sportiski izkustēties, kā arī doties dārgumu meklējumos! Piemērots pirmsskolas vecāko grupiņu un sākumskolas klašu bērniem.

Kontaktinformācija: "Dižozoli" , Priekules pagasts, Dienvidkurzemes novads, +371 26260526

 

Keramikas darbnīca “Virzas”

Aicinām izmēģināt roku gan pie podnieka virpas, ģipša formiņām, gan vienkārši izveidojot interesantas lietas. Darbošanās ilgums līdz 2 stundām, pēc spraiga darba iespējams atpūsties pie ugunskura un apskatīt Paplakas tuvējo apkārtni, "Disnejlendu" ieskaitot!

Kontaktinformācija: "Virzas" , Paplaka, Virgas pagasts, Dienvidkurzemes novads, +371 26534381

 

Embūtes dabas parks

Viena no skaistākajām un noslēpumainākajām vietām Kurzemē. Īpaši skaisti rudenī, vērojot krāsainās lapas. Taku iespējams iziet gida pavadībā un uzzināt daudz jauna.

Kontaktinformācija: Embūte, Embūtes pagasts, Dienvidkurzemes novads, +371 26632134

 

Mākslas parks Aizputē

Dabas parks ar retu augu kolekciju, kas papildināts ar Ģirta Brumsona mākslas darbiem un mazajām arhitektoniskām formām.

Individuāls parka apmeklējums ir bezmaksas un bez iepriekšējas pieteikšanās. Iepriekš piesakot, ir iespējams apskatīt blakus esošo mākslinieka privāto rezidenci, interesanto daiļdārzu un mākslinieka darbnīcu. Ekskursijas garums līdz 1 st.

Cena: 2 EUR no personas (minimālais apmeklētāju skaits 5 cilvēki)

Kontaktinformācija: Aizpute, Dienvidkurzemes novads, +371 26892701, girts9@inbox.lv