PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

Kas notiek ar pudeli pēc ievietošanas taromātā? Piesakieties ekskursijai depozīta iepakojumu šķirošanas centrā un noskaidrojiet!
Kas notiek ar pudeli pēc ievietošanas taromātā? Piesakieties ekskursijai depozīta iepakojumu šķirošanas centrā un noskaidrojiet!
Foto: Depozīta Iepakojuma Operators

Vai dzērienu iepakojumi tiešām var pārtapt jaunās, noderīgās precēs? Kā iespējams dienā apstrādāt vairāk nekā miljons dzērienu iepakojumu? Kas notiek ar manu taromātā nodoto pudeli? 

SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) parādīs atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, ja tieši tava klase  izmantos iespēju un vēl līdz 2023./2024. mācību gada beigām pieteiksies bezmaksas ekskursijai depozīta iepakojumu uzskaites un šķirošanas centrā (Granīta iela 27, Acone, Salaspils nov.). Ekskursijas laikā DIO pārstāvji iepazīstinās skolēnus ar pašmāju depozīta sistēmas aizkulisēm, lai veicinātu izpratni par atkritumu šķirošanas un pārstrādes nozīmi tīrākas vides nodrošināšanai. Ekskursiju var pieteikt, zvanot pa tālruni +371 23887744 vai sūtot pieteikumu uz e-pastu [email protected].

“Lai gan depozīta sistēma Latvijā darbojas jau vairāk nekā divus gadus, daudziem cilvēkiem, tostarp bērniem un jauniešiem, aizvien ir daudz jautājumu par sistēmas darbību un to, kādu pienesumu tā sniedz videi un arī viņiem pašiem. Ļaujot skolēniem apmeklēt šķirošanas centra telpas, mēs varam veicināt jaunās paaudzes rūpes par vidi, kā arī veidot izpratni par to, ka iepakojums ir vērtība. Tie, kuri ir redzējuši depozīta pudeles ceļu paši savām acīm, to dabā vai miskastē vairs nekad neizmetīs. Tādēļ aicinām skolas atvēlēt kādu pavasara dienu, lai kopā ar skolēniem dotos pie DIO uz Salaspils novadu un redzētu depozīta sistēmu tās pilnā darbībā,” aicina SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Šķirošanas centra telpās skolēniem ir iespēja iepazīties ar to, kā depozīta punktos nodotie iepakojumi tiek sagatavoti tālākai pārstrādei – uzskaitīti un sašķiroti pa materiālu veidiem. Šobrīd šķirošanas centrā ik dienu tiek apstrādāti līdz pat 1,7 miljoni iepakojuma vienību.

Papildus tam aicinām skolotājus apskatīt mācību materiālus par depozīta sistēmu, kas tapuši sadarbībā ar nodibinājumu “Iespējamā misija”. Mācību materiāli radīti ar mērķi izglītot jauno depozīta sistēmas lietotāju paaudzi par apzinīgu resursu izmantošanu, materiālu pārstrādes nozīmi un depozīta sistēmas darbības principiem. Lai nodrošinātu, ka materiālos apskatītās tēmas tiek apgūtas pilnvērtīgi un atbilstoši vecumam, to saturs un sasniedzamie rezultāti ir pielāgoti četrām dažādām klašu grupām: 1.-3. klasei, 4.-6. klasei, 7.-9. klasei un vidusskolas posmam no 10. līdz 12. klasei. Materiāli ir gatavi lietošanai, ietver metodisko materiālu divām akadēmiskajām stundām un ir ērti pieejami kā skolotājiem, tā arī citiem interesentiem Skola2030 datu bāzē un https://depozitapunkts.lv/par-mums sadaļā “Izglītības materiāli pedagogiem”.

Lai skolēni pilnvērtīgi pārzinātu depozīta sistēmas darbības pamatus, aicinām veltīt divas akadēmiskās mācību stundas izstrādāto materiālu apgūšanai un pēc tam doties ekskursijā uz šķirošanas centru, lai teorētiskās zināšanas pārnestu praksē. Ar prieku gaidīsim jūs ciemos vēl līdz jūnijam, kā arī jau šobrīd aicinām pieteikt ekskursijas uz 2024./2025. mācību gadu!

IESAKĀM! Lai mācību ekskursijai atvēlētā diena būtu pilnvērtīgi izmantota, aicinām apmeklēt arī netālu esošo atkritumu poligonu “Getliņi Eko” (Kaudzīšu iela 57, Rumbula, Stopiņu pag.), aizpildot pieteikumu šeit, kā arī vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide” (Getliņu iela 5, Rumbula, Stopiņu pag.).