LU Botāniskais dārzs ir lieliska vieta, kur skolēniem paplašināt zināšanas par augu pasauli, jo botāniskajā dārzā vienuviet ir apskatāmi augi no visas pasaules. Kopumā kolekcijās ir iespējams iepazīt vairāk nekā 6000 augus no visas pasaules.

LU Botāniskais dārzs ir aizraujošs un krāšņs ekskursijas galamērķis ne tikai gada siltajā daļā, bet arī rudenī, ziemā un agrā pavasarī. Visos gadalaikos apmeklētājus priecē ziedošās un zaļojošās Subtropu, Tropu un Sukulentu siltumnīcas jeb Augu mājas, kurās apskatāmi sukulentie augi, augi-kukaiņēdāji, palmas, banāni un citronkoki un daudzi citi neparasti augu valsts pārstāvji. Janvārī ziedēšanai pievienojas arī Acāliju māja, kurā ziedus ver Baltijā lielākā acāliju kolekcija. Acāliju kolekcijas ziedēšana turpinās līdz pat pavasarim.

Piedaloties ekskursijā ar gidu, skolēni vecumam piemērotā un saistošā veidā tiek iepazīstināti ar interesantākajām ekspozīcijām un augiem botāniskā dārza kolekcijās. Savukārt tematiskajās nodarbībās skolēni aicināti tuvāk iepazīt kādu konkrētu botānikas tēmu, piemēram, indīgos vai ārstniecības augus, interaktīvi darbojoties ar tematiskām spēlēm un citām aktivitātēm.

Ekskursijas un tematiskās nodarbības ir jāpiesaka vismaz 1 nedēļu iepriekš. Pieteikšanās: agnese.reke@lu.lv vai zvanot 67450860 darba dienās 9.00-17.00.

Ekskursiju cenas: ekskursija darba dienā latviešu valodā 20 EUR + ieejas biļetes, ekskursija darba dienā svešvalodā (krievu, angļu) 30 EUR + ieejas biļetes, ekskursija brīvdienā latviešu valodā 30 EUR + ieejas biļetes, svešvalodā – 35 EUR + ieejas biļetes. Tematiskās nodarbības latviešu valodā 30 EUR + ieejas biļetes, krievu valodā – 35 EUR + ieejas biļetes. Diviem klasi pavadošajiem pedagogiem ieeja botāniskajā dārzā ir bez maksas.