Tāpat aktrise gatavojas afgāņu skolu celtniecībai atvēlēt daļu ienākumu, kas tiks gūti no jaunās juvelierizstrādājumu līnijas Style Of Jolie. Ziņu aģentūra AFP, kas viesojusies Afganistānas pilsētā Kalaigudarā, noskaidrojusi, ka A. Džolijas vārds tur ir pazīstams, taču lielākajai daļai ļaužu par viņas slavenības statusu nav ne jausmas - cilvēki uzskata, ka viņa ir iejūtīga ANO Bēgļu lietu komisijas (UNHCR) ierēdne vai būvinženiere, kura uzrauga skolu atjaunošanu.
Durvis vērusi skola, kas uzbūvēta ar Andželinas Džolijas atbalstu

"Uzbūvēta ar Andželinas Džolijas, UNHCR īpašās sūtnes, dāsno atbalstu," vēsta piemiņas plāksne pie divstāvu skolas ēkas Kalaigudaras pilsētā, aptuveni 30 kilometrus no Kabulas. Celtniecība tika pabeigta pagājušā gada nogalē, bet martā mācības skolā uzsākušas aptuveni 250 afgāņu meitenes - šajā valstī pieņemts, ka dažādu dzimumu jaunieši mācās atsevišķi.
Holivudas zvaigzne 2011. gadā apmeklēja Kalaigudaru, redzēja, ka mācības bērniem tiek organizētas mošejas pagalmā, un apsolīja darīt visu, kas no viņas atkarīgs, lai pilsētā uzbūvētu mūsdienīgu skolu. Viņas vārds afgāņiem nav svešs, taču par superzvaigznes statusu viņiem gan nav nekādas jausmas. AFP norāda, ka par to nebūtu jābrīnās, jo islāmistu radikālā grupējuma Tāleban valdīšanas gados kino Afganistānā bija aizliegts vispār kā svešs islāma kultūrai, bet pašlaik šīs valsts iedzīvotāji priekšroku dod Bolivudā ražotajām filmām.
Pat jaunās skolas direktors Guls Rahmans Aijazs (Gul Rahmman Ayaz) pauž neviltotu izbrīnu, kad uzzina par A. Džolijas kā atrises iespaidīgo popularitāti - viņš bijis pārliecināts, ka A. Džolija ir augsta ranga UNHCR ierēdne. "Viņa ir aktrise? Tiešām? Es viņu pazīstu tikai kā lielisku, ļoti laipnu sievieti," saka skolas direktors un atceras, ka 2011. gadā mošejas pagalmā, apspriežot jaunās skolas celtniecību, A. Džolija tāpat kā pārējie apspriedes dalībnieki sēdējuši uz zemes, putekļos. "Viņa bija ļoti pieticīga un nemaz neuzvedās kā kinozvaigzne," saka direktors. Savukārt 30 gadus vecā skolotāja Sabera (Sabera), kura arī 2011. gadā piedalījusies apspriedē, stāsta, ka viņa A. Džoliju noturējusi par būvinženieri, kas pilda valdības rīkojumu atjaunot skolas. "Nekad neesmu redzējusi viņas filmas, taču ceru, ka viņa vēl kādreiz ieradīsies Afganistāna," saka skolotāja. Bet viena no jaunās skolas audzēknēm, 13 gadus vecā Homaira (Homaira), jautāta par to, kas palīdzējis uzbūvēt skolu, atbild: "Skaista amerikāņu lēdija".
AFP atgādina, ka šī ir jau otrā skola Afganistānā, kas uzbūvēta ar A. Džolijas atbalstu - pirmajā, kas atrodas valsts austrumos, mācības sākās 2010. gadā. Tomēr palīdzības nekad nevar būt par daudz, sarunā ar AFP saka izglītības ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Kabirs Hakmals (Kabir Haqmal). Viņš stāsta, ka aptuveni puse no 10,5 miljoniem afgāņu skolēnu joprojām spiesti par klases telpām izmantot teltis, vai mācās zem klajas debess, bet no 200 000 afgāņu skolotājiem aptuveni 100 000 trūkst nepieciešamo iemaņu. "Ikviens, kurš investē Afganistānas izglītībā, investē Afganistānas nākotnē. Es zinu, ka ar Andželinas Džolijas palīdzību ir uzbūvēta skola, un mēs visi esam viņai ļoti pateicīgi," viņš uzsvēris.