PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2025. gada 04. maijs

Vijolīte, Viola, Vizbulīte

6923.jpeg
Foto: awrangler / 123RF
Ņujorkas mērs Bils de Blasio (Bill de Blasio) nav aizmirsis par savu priekšvēlēšanu solījumu un drīzumā atcels aizliegumu skolēniem uz skolu ņemt līdzi savus mobilos un viedtālruņus. 

Ziņu aģentūra AP norāda, ka lielākajā daļā pilsētas skolu šis aizliegums jau tāpat netiek ievērots. Tajā pašā laikā pilsētas varasiestāžu lēmums atņems biznesa iespējas tiem uzņēmējiem, kuri pie skolām novietojuši furgonus, kuros skolēni stundu laikā var uzglabāt savus tālruņus.

B. de Blasio savus pienākumus sāka pildīt 1. janvārī, taču līdz šim solījumu par mobilo tālruņu legalizēšanu skolās nav paspējis izpildīt. AP vēsta, ka viņa sākotnējā prioritāte bijusi bērnudārzu vietu skaita palielināšana, taču arī mobilo tālruņu jautājums neesot aizmirsts. Pilsētas amatpersonas pašlaik izstrādājot mobilo tālruņu lietošanas noteikumus skolās, paredzot sankcijas gan par sarunām vai īsziņu sūtīšanu stundu laikā, gan mobilo un viedtālruņu izmantošanu špikošanai. Ziņu aģentūra atgādina, ka citās ASV lielpilsētās - Losandželosā, Čikāgā, Atlantā - skolēniem nav liegts ienest skolā mobilos tālruņus, taču stundu laikā tiem jābūt izslēgtiem.

Konkrētu aizlieguma atcelšanas datumu B. de Blasio sarunā ar AP nav nosaucis, taču uzsvēris, ka skolēnu vecākiem ir ļoti svarīgi zināt, ka viņi nepieciešamības gadījumā varēs ar saviem bērniem sazināties. Mērs nav kautrējies atzīt, ka viņa dēls Dante (Dante de Blasio), kurš šogad beigs Bruklinas Tehnisko vidusskolu, ņem līdzi tālruni uz skolu. AP vēsta, ka šajā skolā, tāpat kā daudzās citās, uz aizliegumu tiek pievērtas acis - ja tālrunis netiek atklāti izmantots, ja neviens nedzird, ka tas zvana, skolotāji izliekoties nemanām šo formālo pārkāpumu.

Tomēr 88 pilsētas skolās aizliegums tiek stingri ievērots. Šajās skolās uzstādīti metāla detektori, kas reaģē ne tikai uz ieroču, bet arī tālruņu ienešanu, un skolēniem ierīces vai nu jāatstāj mājās, vai jānodod glabāšanā uzņēmējiem, kuri pie skolas ēkām tur savus furgonus. "Katru dienu man par tālruņa uzglabāšanu nākas maksāt vienu dolāru, taču vēl kaitinošāk ir tas, ka pēcpusdienā, lai saņemtu atpakaļ tālruni, jāstāv garā rindā," sarunā ar AP sacījis 16 gadus vecais Ādams Skallijs (Adam Scully). Viņš skaidrojis, ka tālruni mājās neatstāj tādēļ, ka uzreiz pēc stundām parasti dodas uz sporta nodarbībām un mājās atgriežas tikai pievakarē. Savukārt Volters Makintairs (Walter McIntyre) stāstījis, ka pats ik dienas savus divu bērnus vedot uz skolu ar automašīnu, bet pēcpusdienā dodoties viņus sagaidīt - bērnu tālruņi paliek pie tēva. V. Makintairs, gluži tāpat kā vairāku citu skolēnu vecāki, izteicis gandarījumu, ka aizliegums tiks atcelts, jo reizēm viņam nepieciešams pa dienu sazināties ar saviem bērniem, kaut vai ar īsziņas palīdzību, taču tas neesot iespējams.