Pateicības dienas svinības atzīmē novembra ceturtajā ceturtdienā. Laikraksts Rossijskaja gazeta izpētījis amerikāņu skolēnu brīvlaiku grafikus, konstatējot, ka katrā štatā un pat dažādās viena štata skolās tie mēdz būt atšķirīgi.
Skolēnu brīvlaiks amerikāņu gaumē

"Pētot šos grafikus, sākumā var šķist, ka amerikāņu skolēni atpūšas mazāk par saviem vienaudžiem citās pasaules valstīs. Tomēr tā nebūt nav - valsts skolās mācību gadā parasti ir 180 dienas, kad jāapmeklē skola, bet privātajās - vismaz 170 dienas," raksta Rossijskaja gazeta. Brīvlaiku grafiki ir atšķirīgi - atkarībā no konkrētā štata un skolu apgabala, kā arī skolas tipa un skolēnu vecuma. Piemēram, ikvienā štatā ir savi reģionālie, štata valsts svētki, kuros skolas ir slēgtas.
Taču ir arī universālie brīvlaiki, kurus bauda teju ikviens amerikāņu skolēns. Piemēram, par godu Pateicības dienai skolēnus gaida 4 līdz 5 brīvdienas. Ziemas brīvlaiks parasti sākas neilgi pirms Ziemassvētkiem un ilgst divas nedēļas - līdz 2. vai 3. janvārim. Aptuveni nedēļu garš brīvlaiks skolēnus gaida marta nogalē vai aprīļa sākumā. Agrāk to parasti centās piesaistīt Lieldienām, taču mūsdienās, ņemot vērā to, ka ASV strauji pieaudzis visdažādāko reliģisko novirzienu piekritēju skaits, daudzviet varasiestādes cenšas norobežoties no kristiešu svētku izcelšanas un atzīmēšanas.
Dažādos štatos ir arī specifiskas brīvdienas. Piemēram, valsts dienvidos vietām ir pat nedēļu ilgs brīvlaiks par godu Kolumba dienai (11. oktobris), kamēr citur to atzīmē tikai vienu dienu. Bet ziemeļu štatos skolas mēdz noteikt nedēļu garu brīvlaiku ziemas otrajā pusē - februāra nogalē vai marta sākumā. Pats svarīgākais un visvairāk skolēnu gaidītais, protams, ir vasaras brīvlaiks, kas parasti sākas jūnija sākumā un ilgst vismaz 10 nedēļas. ASV ziemeļrietumu štatos pieņemts jauno mācību gadu uzsākt pēc Darba dienas (septembra pirmajā pirmdienā) atzīmēšanas, bet dienvidu štatos skolēni mācības sāk jau augusta otrajā pusē.
"Brīvlaikus, kas saistīti ar dažādām svētku dienām, skolēni parasti pavada ģimenes lokā, jo arī strādājošajiem vecākiem ir brīvdienas," raksta Rossijskaja gazeta. Ziemassvētku brīvlaikā daudzas ģimenes dodas uz Disneja izklaides parkiem Anaheimā vai Orlando, izvēlas kalnu slēpošanas centru apmeklēšanu vai gozējas saulītē kādā no Karību salu kūrortiem. Visos gadalaikos ļoti populāri ir izbraukumi uz kādu no daudzajiem nacionālajiem dabas parkiem, kur iespējams piekopt aktīvo atpūtu - doties pārgājienos, braukt ar velosipēdiem vai laivām u.tml.
Vasaras brīvlaikos situācija ir atšķirīga. Strādājošajiem vecākiem ir problemātiski šajā laikā saņemt atvaļinājumu, turklāt brīvlaiks ir diezgan garš. Amerikāņiem nav tradīcijas vasarā nodot rūpes par bērniem viņu vecmāmiņām vai vectētiņiem, tādēļ ļoti populāras ASV ir vasaras nometnes. Tās var tikt rīkotas gan ārpus pilsētas, gan arī pilsētās. Ir daudz skolu, kur tiek organizētas tā dēvētā vasaras semestra nodarbības - skolēniem tajās iespējams padziļināti apgūt to mācību priekšmetu, par kuru viņiem ir lielākā interese.