Ziņu aģentūra AFP vēsta, ka visās valsts skolās tiek rīkotas speciālas nodarbības, kuru laikā skolēniem jāatkārto militārās huntas vadoņu izstrādātie 12 baušļi, kas sludina ne tikai patriotismu un cieņu pret Taizemes karali, bet arī pauž godbijību varasiestādēm - tiem pašiem militāristiem.
Taizemes militāristi skolēniem "skalo smadzenes"

Bruņoto spēku ģenerāļi varu Taizemē pārņēma šī gada maijā - pēc ilgstošām iedzīvotāju demonstrācijām, politisko pretinieku sadursmēm, protesta akcijām un vairākkārtējas varas pāriešanas no rokas rokā. Formāli valsts līdera statusu joprojām saglabā 87 gadus vecais karalis Rama IX jeb Bumibols Aduladejs - ne tikai monarhs, kas pasaulē valda visilgāk, bet arī Taizemes iedzīvotāju ārkārtīgi cienīts un godāts valdnieks.
Gadiem ilgi bijis ierasts, ka mācības Taizemes skolās sākas ar kopīgu sapulci un monarhijas himnas dziedāšanu, taču tagad militārās huntas līderi vēlas, lai līdzīgu godbijību skolēni izrādītu arī viņiem. "Novembrī Taizemes skolās sākās kārtējais mācību semestris, un tagad visiem skolēniem vecumā no astoņiem līdz 18 gadiem ik dienas jādeklamē šie 12 baušļi," raksta AFP, piebilstot, ka ar obligātās patriotiskās propagandas palīdzību Taizemes ģenerāļi vēlas panākt sarīkotā apvērsumu leģitimēšanu un uzlabot tautas morālo stāju - protams, tā, kā viņi paši to saprot. Baušļi satur tautas, reliģijas (budisma) un Viņa Majestātes slavinājumus, aicina uz faktisku bezierunu pakļaušanos varasiestādēm, atgādina, ka valsts kopējās intereses ir daudz svarīgākas par katras atsevišķas personas interesēm.
Tomēr interneta sociālajos tīklos jau aktivizējušās pagaidām anonīmas grupas, kas kategoriski iebilst pret skolās uzsākto kampaņu. "XXI gadsimta izglītības sistēmai nevajadzētu paredzēt to, ka visiem skolēniem jāiepotē vienas un tās pašas vērtības. Nav iespējams dzīvot sabiedrībā, kas sastāv no robotiem ar vienādu programmatūru," sarunā ar AFP sacījusi viena no grupas Izglītība Siāmas atbrīvošanai (Education for Liberation of Siam) aktīvistēm, kura vēlējusies palikt anonīma. Jāatgādina, ka Siāma ir Taizemes vēsturiskais nosaukums. Propagandas kritiķi par savu simbolu izvēlējušies sveicienu, kādu izmantoja Bada spēļu varoņi, un vairāki jaunieši par šī sveiciena publisku demonstrēšanu jau aizturēti.
AFP raksta, ka daudzus Taizemes iedzīvotājus mulsina tik uzkrītoša pievēršanās propagandai situācijā, kad valsts izglītības sistēmai būtu nepieciešami daudz būtiskāki uzlabojumi. Taizeme izglītībai atvēl līdz pat 20% no valsts budžeta, bet nevienam tā arī nav skaidrs, kur šī nauda paliek - pie jauniešu zināšanu līmeņa uzlabošanās tā nenoved. Piemēram, Pasaules ekonomikas foruma (WEF) pētījumā Taizemes augstākās izglītības sistēma kvalitātes ziņā ierindota vien 87. vietā starp 144 valstīm, bet reģionālajos vērtējumos Taizemes skolēni allaž ir beidzamajās vietās - viņu matemātikas, angļu valodas un lasītprasmes līmenis ir krietni zemāks nekā laosiešiem vai vjetnamiešiem, par Singapūras vai Ķīnas skolēniem nemaz nerunājot.