PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

PC110116.jpg
Foto: Anete Smukā / E-klase
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicinās koalīcijas partijas uz vēl vienu sarunu par Izglītības likumā noteiktā pildīšanu, bet šīm diskusijām nenesot rezultātu, 18.septembrī sola organizēt piketu.

Kā žurnālistiem pēc LIZDA Padomes sēdes pastāstīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, pirms protesta akcijas arodbiedrība vēl vēlas runāt ar koalīcijas partijām, lai meklētu risinājumus pedagogu darba samaksas grafika pildīšanai, minimālo atalgojumu par likmi paaugstinot līdz 710 eiro.

"Padome lēma rīkot piketu 18.septembrī, bet ir viens solis pirms tam - vēl vienu reizi vērsties pie koalīcijas veidojošajām partijām, lai tiktos un meklētu risinājumus saistībā ar pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika pildīšanu," teica Vanaga.

Ja sarunas ar valdību veidojošajām partijām nesīs rezultātu, tad pedagogi ielās neies, uzsvēra Vanaga. Taču jau tagad esot lemts, ka katrai no LIZDA dalīborganizācijām uz piketu jānodrošina vismaz 50 dalībnieku, informē aģentūra LETA.

Protesta akcijas norise plānota pie Saeimas ēkas. LIZDA aicinās protestu atbalstīt arī citiem, tostarp vecākiem.

Ja augļus nenesīs arī pikets, LIZDA rīkosies, lai pārliecinātu savus biedrus nebalsot par tām partijām, kas nav pildījušas savus solījumus saistībā ar pedagogu darba samaksu, pauda Vanaga.