Alūksnes Muižas parka svētki apliecinās, ka baronu fon Fītinghofu veidotais parks kopā ar Alūksnes Jauno pili rada ainavisku ansambli Alūksnes ezera krastā. Parks mūsdienās, gluži tāpat kā baronu laikos, ir cilvēka fizisko, garīgo un emocionālo spēju atjaunošanas vieta, kur izzināt dažādu mākslas stilu mazās arhitektūras formas, baudīt dendroloģisko bagātību, vērot ainavisko reljefu, ieelpot svaigo ezera gaisu un gūt ierosmi jaunu ideju realizēšanai. Savukārt Alūksnes Jaunā pils aizrauj ar dažādiem mākslinieciskiem neostiliem, vēstures līkločiem un vēsta par ģimeni kā vērtību.

Baroni fon Fītinghofi savā valdīšanas laikā ļoti skaidri iezīmēja pārmaiņas – gan garīgā, gan fiziskā līmenī. Šīs sajūtas ļoti rezonē ar mūsdienu tendencēm sabiedrībā, kas mudina būt vienotiem un kopā radīt jaunu, drošu, uz vērtībām balstītu vidi dažādos līmeņos. Novērtējot baronu ieguldījumu mākslas un dārzu pasaulē reģionālā un nacionālā mērogā, nododot vēstījumu, ka ģimenes vērtības veido katru nākamo paaudzi, Alūksnes Muižas parka svētkos caur mūsdienu prizmu vienotā sintēzē saplūdīs mākslas, teātra, dabas un kultūras mantojums.

Sākot no pulksten 17.00 Alūksnes Muižas parka svētkos caur rozā brillēm ielūkoties “Krāsu piknikā” aicinās Alūksnes Bērnu un jauniešu centra teātra “Snullis” aktieri, kas apmeklētājus vedinās uz Putnu paviljona pakāji, lai pulksten 18.00 kopā ar rūķu Krustmāmiņu, rūķi Taustiņu un viņu palīgiem izdzīvotu izrādi bērniem “Brīnumputns”. 

Pulksten 18.00 Alūksnes novada muzeja gidi aicinās uz izglītojošu ekskursiju Alūksnes Jaunajā pilī - Alūksnes novada muzejā un Muižas parkā, kā arī rosinās piedalīties erudīcijas spēlē “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”.

Pulksten 20.00 Putnu paviljona pakājē izskanēs muzikāls uzvedums “Rožu tēja”, kas ir aktrises, dzejnieces Dinas Kristīnes Bitēnas un komponista Atvara Sirmā veidota oriģinālprogramma pieaugušajiem.

Pulksten 21.30 peldēšanas vietā “Vējiņš” apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt Sanijas Būmanes muzikālu noskaņu koncertu “Dabas pieskāriens”. Dziedātāja kopā ar mūziķiem Romānu Vendiņu (taustiņi), Miku Akotu (akustiskā, elektriskā ģitāra) un Pēteri Žīli (bungas, perkusijas) aicinās pieskarties dabai caur mūzikas iedvesmu gan savās komponētajās melodijās, gan izpildot citu izcilu Latvijas un pasaules komponistu darbus. Spēcinoties no Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Haralda Sīmaņa jutekliskajiem skaņdarbiem, pasaules elpas, pieredzes un visam pāri - dabas, Sanija Būmane izpildīs savus pirmos izdotos singlus, kā arī skanēs kas pavisam vēl nedzirdēts un plašākai publikai neizdziedāts.

Papildus relaksējošai, izglītojošai, muzikālai un teatrālajai atpūtai, no pulksten 17.00 līdz 22.00 apmeklētājiem pie Eola tempļa būs iespēja asināt prātu un līdzdarboties lielo koka spēļu izspēlē, bet gardēži aicināti muzikālā pavadījumā nobaudīt barona kūciņas pie Aleksandra paviljona.

Novakarē, līdz ar tumsas iestāšanos, līdz pat pulksten 01.00 naktī, Alūksnes Muižas parks piedzīvos pārvērtības, kuru laikā parks iemirdzēsies un pārsteigs katru pasākuma apmeklētāju!

Aicinām Alūksnes Muižas parka svētkos ikvienu izvēlēties sev tīkamu nodarbi, lai izbaudītu dabas un cilvēka radīto skaistumu Alūksnes ezera krastā, rosinot katru pašu uz pozitīvām pārmaiņām savā dzīvē.

Pasākums notiek sadarbībā ar SIA “Balts uz melna” projektā “Versts full of Feeling in Eastern Latvia”/ “Sajūtu pilnas verstis Austrumlatvijā” VERSTS OF FEELINGS 2 un ir bez maksas. Projekts “Versts full of Feeling in Eastern Latvia”/ “Sajūtu pilnas verstis Austrumlatvijā” VERSTS OF FEELINGS 2 tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta mērķis ir maršruta “Sajūtu verstis/ Versts of Feelings” un tūrisma objektos radītā piedāvājuma papildināšana ilgtspējīga tūrisma piedāvājuma nodrošināšanai Latvijas austrumu pierobežā, pilnveidojot projekta LV-RU-008 rezultātus un nodrošinot to plašāku pielietošanu.