PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

10068.jpeg
Foto: macor / 123RF
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) 1.maijā organizēs tautas sapulci "Par cienīgu darbu un cienīgu darba samaksu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā".

Tā šodien pēc arodbiedrības valdes sēdes informēja tās priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Plānots, ka akcija varētu notikt Doma laukumā ap plkst.12.

Akcijai izvēlētais nosaukums "Par cienīgu darbu un cienīgu darba samaksu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā" akcentē ne tikai veselības, bet arī izglītības nozīmīgumu veselīgas sabiedrības attīstībā.

Akcija būs arodbiedrību pārstāvju pārrunas par to, kas patlaban notiek dažādās nozarēs - veselības aprūpē, izglītībā, kultūrā, iekšējā un valsts drošībā kopumā.

"Mums ir ļoti lielas bažas, ka pašreiz ir diezgan vājas valsts pozīcijas rūpēs par tiem cilvēkiem, kas ir Latvijā," sacīja P.Krīgers.

Izvēlētajam datumam ir arī simboliska nozīme, sacīja P.Krīgers, jo vēsturiski šajā dienā notika darbaļaužu solidarizēšanās.

Akcijā pašlaik tiek plānots pulcēt aptuveni 1000 cilvēku. Akcijas rīkotāji cer, ka tajā piedalīsies ne tikai galvaspilsētas, bet arī reģionu iedzīvotāji, informē ziņu aģentūra LETA.

Kā norādīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris, viņaprāt, veselības aprūpes problemātika tik plaša spektra akcijā nepazudīs, bet, tieši pretēji, iegūs vēl lielāku aktualitāti.

Vēlāk notikušajā LVSADA valdes sēdē, kurā bija jāpieņem lēmums par atbalstu LBAS valdes pieņemtajam lēmumam par tautas sapulces rīkošanu 1.maijā, diskusiju nebija. Tika pausts tikai prieks par to, ka veselības aprūpes nozares problemātika tikusi sadzirdēta plašāk un akcijā piedalīsies ne tikai LVSADA, bet arī citas arodbiedrības. "Ja mums būtu vieniem jāiet, būtu šaubas, ka varētu pacelt šo pasākumu. Ir ļoti labi, ka visi kopā var," tika teikts valdes sēdē.

LBAS valdes lēmums par tautas sapulces rīkošanu LVSADA valdē atbalstīts vienbalsīgi.

Gaidāmajā akcijā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, tostarp visu Saeimā pārstāvēto politisko spēku pārstāvji, kā arī valdības pārstāvji, ja "viņi ir vienisprātis ar mums", sacīja LVSADA vadītājs V.Keris.

LBAS ir apvienojušās 20 dažādu nozaru arodbiedrības vai profesionālas darbinieku arodbiedrību apvienības - Aviācijas darbinieku arodbiedrību federācija, Latvijas apvienotā Policistu arodbiedrība, Ārstniecības un Aprūpes darbinieku arodsavienība, Celtnieku arodbiedrība, Ceļu darbinieku arodu apvienība, Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrība, arodbiedrība "Enerģija", Industriālo nozaru arodbiedrība, Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija, Lauksaimniecības un pārtikas nozaru arodu biedrība, Meža nozaru arodu biedrība, Pašvaldību darbinieku arodbiedrība, Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrība "LAKRS", Sakaru darbinieku arodbiedrība, Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība, Tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrība, Ūdens transporta arodbiedrību federācija, Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība, kā arī LVSADA.

LBAS valde vakar, 19.aprīlī, lēma par iespējām atbalstīt veselības nozares arodbiedrības to prasībās uzlabot situāciju veselības nozarē.

Kā iepriekš norādīja V.Keris, gadījumā, ja netiks rasti risinājumi veselības aprūpes sistēmas problēmām, nozare varētu rosināt prasīt Saeimas atlaišanu.