PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

9780.jpeg
Foto: Publicitātes foto.
Izglītības iniciatīvas žūrijas vadību no Latvijas Universitātes profesora Mārča Auziņa pārņem bijusī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Mārcis Auziņš tikmēr dosies uz Bērklijas universitāti ASV. Bērklija atrodas TOP 5 pasaules universitāšu akadēmiskajā reitingā kopš tā izveides 2003. gadā, un Mārcis Auziņš tur līdz rudenim pievērsīsies kvantu fizikai.  “Katra profesora sapnis ir pievērsties tieši pētniecībai, un tagad man kādu laiku būs šāda iespēja”, pirms aizbraukšanas, sajūsmināts par unikālo iespēju, teica M.Auziņš. “Esmu pārliecināts, ka arī ar žūrijas darbu viss būs kārtībā, jo nevaru iedomāties piemērotāku kandidāti kā Mārīti Seili”, atzina M.Auziņš.

“Man ir liels gods pārņemt no profesora M.Auziņa “Samsung Skola nākotnei” žūrijas vadību”, uzrunājot 60 skolotājus no visas Latvijas, teica Mārīte Seile. “Esmu pazīstama ar šo programmu no iepriekšējiem gadiem un ļoti priecājos par uzņēmēju iniciatīvu investēt tieši izglītībā”, uzvēra M.Seile.

Programmā “Samsung Skola nākotnei” 60 pedagogu no 15 Latvijas skolām četrus mēnešus bez maksas apgūst mūsdienu mācību procesā noderīgas prasmes un zināšanas. Tās ietver jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu mācībās, pārmaiņu vadību, diskusiju prasmes, komandas veidošanu un daudz citas tēmu, kas skolotājiem palīdzēs pilnveidot mācību procesu.

Pēdējā apmācību modulī skolotājus ar emocionālā intelekta nozīmi iepazīstināja Zuarguss, bet par veidiem, kur smelties pašmotivāciju un kā tikt galā neordinārās situācijās, runāja psihoterapeite Aina Poiša. Skolotājiem noteikti noderēs Kristas Vāveres praktiskās runas mākslas stundas, jo jau 6. maijā desmit finālistu komandas kāps uz skatuves, lai prezentētu žūrijai savas skolas pārmaiņu projektu un cīnītos par galveno balvu - 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām.

“Samsung skola nākotnei. Jaunais skolēns” programmas dalībnieki

Baltinavas vidusskola

Daugavpils Centra vidusskola

Daugavpils Valsts ģimnāzija

Grundzāles pamatskola

Jelgavas Spīdolas ģimnāzija

Jelgavas Valsts ģimnāzija

Limbažu novada ģimnāzija

Preiļu Valsts ģimnāzija

Raunas vidusskola

Rīgas 96. vidusskola

Rīgas Teikas vidusskola

Tukuma Raiņa ģimnāzija

Tukuma Vakara un Neklātienes vidusskola

Valmieras Pārgaujas ģimnāzija

Ventspils 1. pamatskola