Izrādē piedalīsies Rūķīšu krustmāmiņa – Dina Kristīne Bitēna; Dziesmu rūķis Taustiņš – Atvars Sirmais; rūķu lomās iedzīvosies aktieri Laila Kirmuška, Jānis Kirmuška, Edgars Lipors, Anrijs Sirmais. Izrādi veidojuši komponists Atvars Sirmais, scenārija autore Dina Kristīne Bitēna, scenogrāfe Dace Rožlapa, horeogrāfe Lilija Lipora, kostīmu māksliniece Madara Mieriņa.

Pirmo reizi pie skatītājiem klātienē dosies visi iepriekš TV redzētie rūķu meistari – meža saimnieks Ķērpītis, skrodermeistars Mezgliņš, kurpniekmeistars Papēdītis, cukura meistars Cucurs, sāls meistars Sāļuks, konfekšu meistars Bombondziņš, mīļumrūķīte Bučiņa, pārsteiguma rūķis Kikī un viņa māsa Kika. Vai tad koncerttūre būtu iepējama bez Kikī drauga dziesmu rūķa Taustiņa? Un, protams, neviens rūķis nebūtu gatavs doties tik nozīmīgā ceļojumā bez savas mīļā Rūķīšu krustmāmiņas Kristīnes. Rūķiem sapucēties svarīgajam notikumam un kopā ar skatītājiem dziedāt dziesmas palīdzēs Rūķu saimniecītes. Šajos trīsdesmit gados sakrājušās dziesmas, rūķīša Kikī pārsteigumus un gudro meistaru padomus nemaz nevarētu parādīt vienā cēlienā, tāpēc koncertuzvedums būs divās daļās!

"Rūķu zeme Čučumuiža pastāv jau no neatminamiem laikiem. Bet pirms trīsdesmit gadiem Čučumuiža piedzīvoja ļoti svarīgus notikumus. Rūķi ieguva katrs savu vārdu, jo Čučumuižā ieradās rūķīšu Krustmāmiņa, un katrs savu dziesmu, jo Čučumuiža sagaidīja arī savu dziesmu rūķi Taustiņu. Viņi abi tika ieaicināti Čučumuižā no cilvēku pasaules. Tad arī nolēmām, ka ir pienācis laiks cilvēku bērniem atklāt Čučumuižas rūķu pasaules noslēpumus. Lai Čučumuižu varētu ieraudzīt pēc iespējas vairāk bērnu, ņēmām talkā cilvēku izgudrojumu televizoru, caur kura lodziņu varēja vērot notikumus Čučumuižā. Un notikumu trīsdesmit gadu laikā ir bijis daudz. Vēlāk rūķi devās līdzi Krustmāmiņai un Taustiņam uz cilvēku pasauli, lai kopā dziedātu dziesmas, svinētu svētkus un pasmietos par rūķīša Kikī blēņām, kuras tik ļoti atgādina cilvēku bērnu niķīšus un nedarbiņus. Čučumuižas rūķu uzdevums vienmēr ir darīt bērna pasauli krāsainu, priecīgu, zināšanām bagātu. Galvenais atslēgas vārds vienmēr ir mīlestība," saka izrādes dalībnieki.

"Mammām, tētiem un vecvecākiem, kuri vēl labi atceras Kikī aizrautīgos smieklus un dungo Taustiņa dziesmas, piedāvājam iespēju kopā nosvinēt Čučumuižas lielā notikuma 30. gadadienu! Tā būs iespēja atgriezties savā bērnības zemē un aizvest turp savus bērnus un mazbērnus, iepazīstināt ar rūķu meistariem un kopā uzdziedāt rūķu dziesmas," aicina koncertuzveduma dalībnieki, piebilstot: ""Čučumuiža" ir pasaka mūža garumā, tāpēc vienalga, cik tev ir gadu. Galvenais – ja tu tici brīnumam, tad vienmēr tiec gaidīts "Čučumuižā!""

Koncertizrāde "Zem Lielā rūķa mices" notiks:

26. martā plkst.16 Siguldā, Kultūras centrā «Siguldas devons»

31. martā plkst.19  Jēkabpilī, Krustpils kultūras centrs

2. aprīlī plkst.16 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS

8.aprīlī plkst.18  Jelgavas Kultūras namā

14.aprīlī plkst.19 Alūksnes Kultūras centrā

18. aprīlī plkst.19  Kultūras centrā «Ulbrokas pērle»

20.aprīlī plkst.19 Aizkraukles Kultūras centrā

22.aprīlī plkst.18  Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē

23 aprīlī plkst.16 Tukuma pilsētas Kultūras namā

6. maijā plkst.18 Bauskas Kultūras centrā

11.maijā plkst.19 Rīgā, VEF Kultūras pilī

13.maijā plkst.18 Valmieras Kultūras centrā

Biļetes uz izrādēm var iegādāties "Biļešu Paradīzes" tīklā.