PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

E – klases stipendiju saņem skolnieks no Madonas Valsts ģimnāzijas
E – klases stipendiju saņem skolnieks no Madonas Valsts ģimnāzijas
Foto: LTV
Šogad trešo stipendiju izaugsmei, ko E-klase sadarbībā ar “Vītolu fondu” piešķīrusi konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” 12. klašu fināla uzvarētājam, saņēmis Ralfs Bormanis no Madonas Valsts ģimnāzijas.

Ārkārtējās situācijas radīto ierobežojumu dēļ fināla dalībnieki savā starpā sacentās attālināti, atrodoties katrs savā dzīvesvietā.

“Tieši tas, ka spēles laikā atrados mājās, sagādāja vislielāko uztraukumu. Atbildes uz jautājumiem un pati filmēšana notika caur Skype, tāpēc pirms filmēšanas bija uztraukums vai tehniski viss darbojas,” pēc uzvaras stāsta Ralfs, piebilstot, ka lai arī skolotāji un klasesbiedri viņu uzmundrinājuši pirms spēles, spēles laikā pietrūkusi enerģija, kas parasti tiek gūta klātienē no smaidiem un atbalsta plakātiem.

Ralfs ir erudīts un sabiedriski aktīvs skolnieks. Brīvajā laikā daudz lasa, interesējas par vēsturi, bioloģiju un ģeogrāfiju. 2019.gada vasarā Ralfs mēnesi pavadīja ASV, kur Līderības Akadēmijā attīstīja savas līderības prasmes un iepazina Amerikas kultūru. Rudenī Ralfs plāno uzsākt politoloģijas studijas, tāpēc E-klases stipendiju ieguldīs studijās.

“Paldies manai klases audzinātājai Vijai Bebrišai, klasesbiedriem un skolasbiedriem, kā arī vecākiem. Paldies arī televīzijas komandai, kas, filmējot raidījumu ārkārtējās situācijas apstākļos, nodemonstrēja savu profesionalitāti,” pēc uzvaras saka Ralfs.

Sezonas finālā sacentās Ģirts Alberts Celmiņš no Kandavas Reģionālās vidusskolas, Mārtiņš Reinis Puriņš no Valmieras Valsts ģimnāzijas, Māris Arcihovičs no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Grieta Griezīte no Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas, Anete Patrīcija Raiskuma no Ogres Valsts ģimnāzijas un fināla uzvarētājs - Ralfs Bormanis no Madonas Valsts ģimnāzijas.

E-klases sadarbība ar “Vītolu fondu” tiek īstenota jau kopš 2014. gada, kad tika piešķirta pirmā E-klases stipendija. Šogad kopumā tika piešķirtas 3 stipendijas 3000 eiro vērtībā Latvijas televīzijas konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” vidusskolas posma finālu uzvarētājiem. 10. un 11. klašu konkursa finālu uzvarētāji katrs saņēma 500 eiro lielu stipendiju izaugsmei, savukārt 12. klases fināla uzvarētājs saņēma 2000 eiro lielu stipendiju.

Jau ziņojām, ka 10.klašu finālā uzvarēja Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Huberts Zimackis, bet 11.klašu finālā Jaunpiebalgas vidusskolas skolnieks Aleksandrs Grigorjevs

Raidījuma “Gudrs vēl gudrāks” veidotāji informē, ka skatītājiem 24. aprīlī būs iespēja vērot to, kā ar spēli tiek galā mūziķi, kuri uzstājušies "Gudrs, vēl gudrāks" raidījumos. Sevi pārbaudīs Markus Riva, Samanta Tīna, Jānis Stībelis, Katō, Normunds Rutulis, Aija Andrejeva, Miks Dukurs un Aminata. Tāpat šajā īpašajā raidījumā komanda būs sarūpējusi iespēju atskatīties uz atraktīvākajiem spēļu momentiem un pavēstīs, kā veicas bijušajiem spēles dalībniekiem.