PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Izdota ukraiņu autores Katerinas Mihaļicinas grāmata bērniem “Kas aug parkā”
Izdota ukraiņu autores Katerinas Mihaļicinas grāmata bērniem “Kas aug parkā”
Foto: Baltais valis
Izdevniecība “Baltais valis” laidusi klajā ukraiņu autores Katerinas Mihaļicinas (Катерина Міхаліцина) grāmatu bērniem “Kas aug parkā” - pasaku bērniem par sevis atrašanu, par līdzībām un atšķirībām, kā arī par to, cik svarīgi ir, lai apkārt būtu kāds, kas ir kaut mazliet līdzīgs tev. Tas ir reizē ekoizglītojošs stāsts par kokiem mums apkārt, kuriem ejam garām, bet ne vienmēr zinām, kas tie ir.

Mazs sējenis, kas aug parkā, raugās apkārt, vērīgi aplūko kaimiņus – bērzu, ozolu, pīlādzi, kļavu, osi, kastaņu, papeli, vītolu – un meklē, kāds koks ir viņš. Jo būt vienam ir skumji, “jo laime ir atrast šajā pasaulē kādu, kurš ir tev līdzīgs”.

Grāmata noderēs ikvienam mazajam lasītājam, kurš vēlas uzzināt visbiežāk sastopamo parka un dārza koku nosaukumus, iemācīties kokus atšķirt: pateicoties mākslinieces Oskanas Bulas (Оксана Була) lieliskajām ilustrācijām, tik viegli atcerēties, kā tie izskatās, kāda tiem ir miza, sēklas, lapas un ziedi.

Grāmata iekļauta Starptautiskajā bērniem un jauniešiem domātās izcilās literatūras “The White Ravens” 2016. gada katalogā.

No ukraiņu valodas grāmatu tulkojis Māris Salējs, grāmatas literārā redaktore ir Māra Poļakova.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Katerina Mihaļicina ir ukraiņu rakstniece, dzejniece, tulkotāja un redaktore. Ļvivā dzīvojošā Katerina Mihaļicina ir izdevusi sešus dzejas krājumus un vairāk kā desmit bērnu dzejas un prozas grāmatas. Viņas darbi ir tulkoti bulgāru, poļu, vācu, lietuviešu, krievu, zviedru, armēņu un grieķu valodā.

Grāmatu, žurnālu “Baltais Valis” un citus izdevniecības izdevumus var iegādāties www.baltaisvalis.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.