PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Maksis, Raivis, Raivo

pexels-photo-256468 (1).jpeg
Foto: Pexels
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina atsaukties vecākus, kuru atvases skolas gaitas sākušas sešu gadu vecumā.

Šādu aicinājumu IZM publicējusi sociālajā tīklā "Twitter". Uz to atsaukušies vairāki vecāki, kuru bērni pirmajā klasē devās sešu gadu vecumā. Tāpat atsauksmes raksta arī cilvēki, kuri pazīstot bērnus, kas šajā vecumā sākuši skolas gaitas.

"Twitter" lietotāju atsauksmes par sešgadnieku sūtīšanu skolā ir dažādas - vecāki, kuri norādījuši, ka viņu bērni sākuši iet skolā sešu gadu vecumā, nenovēro īpašas problēmas, taču tie, kuri stāsta par kādiem pazīstamajiem bērniem, norāda, ka ideja par sešgadnieku sūtīšanu pirmajā klasē neesot laba.

Kāds "Twitter" lietotājs savukārt pauda neizpratni, ka IZM šādu aptauju veic tikai tagad, kad reformas pieteikums jau ir izteikts.

Jau ziņots, ka, izskatot IZM priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, Ministru kabineta komiteja (MKK) pirmdien lēma diskusijas par minēto jautājumu turpināt pēc divām nedēļām.

IZM izskatīšanai Ministru kabineta komitejā bija iesniegusi grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas tostarp paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma. IZM sola, ka plānotais 1.klasē apgūstamais mācību saturs un metodika tiks veidota atbilstoši bērnu vecumposmu īpatnībām sešu gadu vecumā apgūstamajam, un netiek paredzēts, ka sešu gadus vecajiem bērniem būs jāapgūst tas, ko pašlaik mācās septiņus gadus vecie bērni. Tāpat IZM uzsvēra, ka vecākiem joprojām tiktu saglabāta iespēja savus bērnus skolā sūtīt arī septiņu gadu vecumā. Arī turpmāk saskaņā ar vecāku vēlmēm un ģimenes ārsta vai psihologa atzinumu pirmsskolas izglītības programmas apguvi varēs pagarināt par vienu gadu. Likumprojektu grozījumi gan paredz, ka turpmāk pamatizglītības apguvi nevarēs sākt no astoņu gadu vecuma.

Komitejas sēdes laikā tika secināts, ka vēl jādod laiks, lai IZM varētu sadarbības partneriem skaidrot reformas būtību un kliedēt mītus par sešgadnieku skolas gaitu sākumu. Līdz ar to jautājumu paredzēts turpināt skatīt 19.marta sēdē, savukārt valdības darbakārtībā tas, iespējams, varētu nonākt jau nākamajā dienā, 20.martā, informē aģentūra LETA.

Vienlaikus Saeimā trešdien iesniegti sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savāktie 10 000 parakstu par esošā skolas gaitu sākšanas vecuma saglabāšanu.