PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

Izsludina nebijušu projektu konkursu jauniešu ar ierobežotām iespējām iesaistei
Izsludina nebijušu projektu konkursu jauniešu ar ierobežotām iespējām iesaistei
Foto: JSPA
Eiropas Komisija izsludina jaunu “Erasmus+” DiscoverEU iekļaušanas projektu konkursu jauniešu ar ierobežotām iespējām iesaistei. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina Latvijā reģistrētas organizācijas, pašvaldības un neformālas jauniešu grupas, kas ikdienā veic darbu ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām un vēlas īstenot Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” DiscoverEU iekļaušanas projektus, līdz 2022. gada 4. oktobrim iesniegt projektu pieteikumus.

Šogad, papildu iniciatīvai DiscoverEU, pirmo reizi izsludināts projektu konkurss DiscoverEU iekļaušanas projektiem. Programmas “Erasmus+” šī gada rudens projektu konkursā DiscoverEU iekļaušanas projektu pieteikumus iespējams iesniegt līdz 2022. gada 4. oktobra plkst. 13.00 (pēc vietējā laika) Eiropas Komisijas vienotajā ES programmu platformā, kur pieejama projekta pieteikuma forma. Programmas “Erasmus+” DiscoverEU iekļaušanas projektiem šī gada rudens projektu konkursā kopumā pieejami 103 169  eiro.

Projektu pieteikumu var iesniegt Latvijā reģistrētas organizācijas - bezpeļņas organizācijas, apvienības, NVO, vietēja, reģionāla vai valsts līmeņa publiskas struktūras, sociālie uzņēmumi, peļņu gūstošas organizācijas, kas ir aktīvas korporatīvās sociālās atbildības jomā vai neformālas jauniešu grupas. Līdz oktobrim organizācijām, kas ikdienā veic darbu ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām, ir iespēja izstrādāt un iesniegt iekļaušanas projektus, tādā veidā sniedzot iespēju jauniešiem ar ierobežotām iespējām, kuri paši nebūtu pieteikušies iniciatīvai DiscoverEU, iesaistīties tajā un iegūt vērtīgu pieredzi.

Lai organizācijas varētu veiksmīgi izstrādāt projektu pieteikumus, JSPA no 23. līdz 25. augustam organizēs mācības iekļaujošām organizācijām par DiscoverEU iekļaušanas projektiem. Plašāka informācija par mācībām pieejama JSPA tīmekļa vietnē.

“Mūsdienās jauniešiem gan vietējā, gan starptautiskā arēnā tiek piedāvātas plašas iespējas mācīties, ceļot un gūt pieredzi, ko bieži izmanto aktīvie un motivētie jaunieši. Savukārt jaunieši ar ierobežotām iespējām nereti vai nu nezina par šīm iespējām, vai tiem nepietiek drosmes konkurēt ar vienaudžiem. Lai to novērstu, Eiropas Komisija ir izveidojusi atsevišķu projektu veidu tieši jauniešu ar ierobežotām iespējām atbalstam, tādējādi sniedzot iespēju jauniešiem ar ierobežotām iespējām doties ārpus savas valsts robežām, paplašināt redzesloku, iepazīt Eiropas kultūru un citu valstu jauniešus, kā arī gūt praktisku pieredzi ceļojuma plānošanā un organizēšanā. Aicinu organizācijas un pašvaldību iestādes, kuru redzeslokā ir jaunieši ar invaliditāti, veselības problēmām, sociālajiem vai ekonomiskajiem šķēršļiem, izmantot iespēju un izstrādāt projektu, lai šiem jauniešiem atvērtu logu uz Eiropu,” norāda JSPA Projektu vadības un uzraudzības daļas vadītāja Maija Kolberga.

DiscoverEU iekļaušanas projektu mērķis ir dot iespēju 18 gadus veciem jauniešiem ar ierobežotām iespējām ar sev zināmas organizācijas atbalstu doties ceļojumā ar vilcienu pa Eiropu, lai izzinātu Eiropu, gūtu piederības sajūtu Eiropas Savienībai, stiprinātu sadarbību un starpkultūru dialogu starp jauniešiem, iegūtu vērtīgas zināšanas, prasmes un pieredzi, kā arī atklātu citas Eiropas piedāvātās iespējas, kas būtu noderīgas jauniešu turpmākai dzīvei un izglītībai.

Savukārt Eiropas Savienības (ES) iniciatīva DiscoverEU ik gadu pilngadību sasniegušiem Eiropas jauniešiem sniedz iespēju bez maksas apceļot Eiropu, tādējādi palīdzot izprast Eiropas daudzveidību, iepazīt tās kultūras bagātību un iegūt jaunus draugus.

Pirmajā gadā, kad notika iniciatīva DiscoverEU, tajā piedalījās 44 jaunieši no Latvijas. Samanta bija viena no šiem jauniešiem un stāsta par galvenajiem ieguvumiem: “Kopumā brauciens bija izdevies. Iemācījos plānot maršrutu, orientēties transportu sarakstos, uzlaboju angļu valodas prasmes un iemācījos dažus vārdus svešvalodās, plānot savas finanses, kā arī kļuvu patstāvīgāka un drošāka. Protams, ieguvu arī jaunus draugus, kuri arī bija no šī projekta. Noteikti iesaku citiem jauniešiem izmantot šo iespēju.”

Plašāka informācija par DiscoverEU iekļaušanas projektiem pieejama JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “DiscoverEU iekļaušanas projekti”. Savukārt informācija par citiem programmas “Erasmus+” aktuālajiem projektu konkursiem pieejama sadaļā “Izsludinātie projektu konkursi”. Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Projektu vadības un uzraudzības daļas projektu koordinatoriem.