PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

anna-vander-stel-60342-unsplash.jpg
Foto: Unsplash
Domnīca ''Providus" sadarbībā ar nevalstisko organizāciju "Migrattion Matters" izveidojusi mācību materiālus skolēnu izpratnes veicināšanai par migrācijas jautājumiem, kas šonedēļ tiks prezentēti piecās Latvijas pilsētās, informēja domnīcas "Providus" pārstāve Linda Jākabsone.

Prezentācijas notiks Rīgā, Jelgavā, Cēsīs, Daugavpilī un Kuldīgā.

Piecos semināros skolotājiem un visiem paredzētā prezentācijā Rīgā būs iespējams iepazīties ar sagatavotiem materiāliem, kuru mērķis ir veicināt migrācijas jautājumu iekļaušanu vidusskolu programmu mācību stundās, lai paplašinātu izpratni par migrācijas procesiem, un tās nozīmību mūsdienu Latvijas sabiedrībā. L.Jēkabsone norāda, ka materiāli sagatavoti atbilstoši mācību standarta mērķiem un tēmām.

Materiālu veidošanā izmantoti nevalstiskās organizācijas "Migration Matters" video. Šodien plkst.12 Rīgas Ekonomikas augstskolā tiks rādīti video no jaunākā ''Migration Matters'' tiešsaistes kursa "Pārdomājot 'Mūs' & 'Viņus': Integrācija un dažādība Eiropā'', kuros aplūkoti jautājumi par to, kā veicināt integrāciju, kāpēc ir grūti runāt par identitāti un citi.

Pasākumu vadīs "Migration Matters" līdzdibinātājas Jūlija Karmo un Sofija Burtona. Viņas demonstrēs atsevišķus video no tiešsaistes kursa, kurā piedalās akadēmiķi, praktiķi un sabiedrības pārstāvji, kā arī aicinās iesaistīties interaktīvās aktivitātēs un sarunās par šo tematu Latvijas kontekstā un personīgajā pieredzē.

Mācību materiālu izveidi un prezentāciju finansē "British Council'' pārstāvniecība Latvijā un ASV vēstniecība Rīgā, informē aģentūra LETA.

"Migrattion Matters" kā nevalstiskās organizācijas mērķis ir zināšanās balstītas diskusijas par migrācijas jautājumiem. Organizācija savus video veido balstoties uz izstrādātiem pētījumiem, risinājumos balstītos priekšlikumos un idejām, ko prezentē vadošie jomas pētnieki, praktiķi, kā arī paši migranti un bēgļi.

Stundu vadlīnijas iespējams apskatīt mājaslapā.