PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. aprīlis

Armanda, Armands

Suitu_Saga_1.jpg
Foto: Liepājas Simfoniskais orķestris
Liepājas Simfoniskais orķestris aicina skolēnus kopā ar skolotājiem būt pirmajiem, kas 5.novembrī atklāj pilnu operas spēku „Lielajā dzintarā” – Riharda Dubras operu „Suitu sāga” vēl pirms oficiālās pasaules pirmizrādes.

Tuvojas liels kultūras notikums visas Latvijas mērogā – Liepājā, koncertzālē „Lielais dzintars” notiks pirmais pilnais operas jauniestudējums! Operas radīšana ir ļoti apjomīgs darbs, tās tapšanai ir vajadzīgs ilgs laiks un daudzu talantīgu mākslinieku saliedēta darbība. Operas iestudējumu kopā rada libretists, komponists, diriģents, simfoniskais orķestris, koris, daudzi solisti, režisors, scenogrāfs, video mākslinieks, gaismu mākslinieks, kostīmu mākslinieks, horeogrāfs, grimētāji un frizieri, šuvēji un rekvizitori, daudzi tehniskie darbinieki, un visbeidzot, profesionāla menedžmenta komanda ar finansistiem, projektu vadītājiem un reklāmas speciālistiem.

Tieši tādēļ operas nekur pasaulē netop bieži, un Liepājai, vēl jo vairāk, tā būs pirmā reize, kad tiek pirmatskaņots Liepājas Simfoniskā orķestra izlolots un pasūtināts opermākslas darbs – Riharda Dubras “Suitu Sāga”, kuras darbības pamatā ir reāli vēsturiski notikumi tepat Kurzemē pirms 400 gadiem.

Operas skaistā, melodiskā un vērienīgā mūzika pilnā apjomā izskanēs 8. un 9.novembrī, bet Liepājas Simfoniskais orķestris vēlas tieši jaunajiem klausītājiem un viņu skolotājiem dāvāt unikālu iespēju pašiem pirmajiem baudīt no gatavotā “svētku galda” vēl pirms pirmizrādēm. Pirms operu atklās pieaugušais klausītājs, operas fragmenti “pilnā ekipējumā” tiks atskaņoti skolu jaunatnei kopā ar aizraujošu stāstījumu par apburošo operas pasauli un tās aizkulisēm. „Gribam mūsu jaunajiem draugiem atklāt operas kā augstākā mākslu žanra krāšņumu, skaistumu un varenību, kopā piedzīvojot mākslas darbu, kam piemīt potenciāls nākotnē kļūt par vienu no mūsu valsts kultūras vizītkartēm,” saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Šajos trīs koncertos, kas notiks 5. novembrī pulksten 10, 11.30 un 13 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”,iepriekš minētā opera iegūs bērnu un pusaudžu auditorijai pielāgotu ietvaru,  tā ļaujot skolēniem saīsinātā versijā ne tikai piedzīvot vienu no senākajiem un krāšņākajiem Kurzemes mīlas stāstiem – stāstu par grāfa fon Šverina mantinieku jauno Ulrihu un viņa izredzēto – skaisto polieti Barbaru, bet arī uzzināt interesantus faktus par suitu novada vēsturisko izveidošanos.

Skolu jaunatnei piemērotās versijas satura autore ir Sandija Santa, stāstnieks – Valts Skuja.

Operas „Suitu sāga” pasaules pirmizrādes Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars” notiks 8. novembrī pulksten 19 un 9. novembrī pulksten 18. Opera tapusi ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Atbalsta žurnāls „Pastaiga”.

Reklāmraksts