PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 28. aprīlis

Gundega, Terēze

8467.jpeg
Foto: Publicitātes foto, "Iespējamā misija".
Jaunās tehnoloģijas un to piedāvātās izklaides iespējas ieņem arvien lielāku nozīmi skolēnu ikdienā.

Taču jauno tehnoloģiju un tīmekļa piedāvājums sniedzas daudz tālāk par izklaidēm vien. Tas glabā sevī ļoti daudz informācijas un zināšanu, kuras ir pieejamas ik uz soļa. Lai popularizētu moderno tehnoloģiju un tīmekļa piedāvātās iespējas, no 27. līdz 30.aprīlim izglītības programma Iespējamā Misija sadarbībā ar Lattelecom rīko akciju Mācies brīvi.

Uzsākoties pirmajai akcijas Mācies brīvi mācību stundai, sociālo tīklu un mediju speciālists, kā arī aktīvs jauno tehnoloģiju lietotājs Artūrs Mednis mudināja skolēnus novērtēt tās iespējas, kuras mums ir sniegusi moderno tehnoloģiju straujā attīstība, uzsverot, ka vēl pirms 10 gadiem mācību stunda ar planšetdatoriem rokās un interneta pieslēgumu Vērmanes dārzā bija kaut kas neiedomājams.

Akcijā iesaistījās Iespējamās Misijas skolotāji ar saviem skolēniem Rīgā, Tukumā, Liepājā un Ozolniekos. 

Pirmdien, 27.aprīlī, Rīgas 22.vidusskolas skolēni informātikas stundu aizvadīja Vērmanes dārzā. Iespējamās Misijas skolotājs Marks Gitermans pastāstīja, ka skolēni bijuši priecīgi par iespēju mainīt ierasto skolas vidi un ar aizrautību pildījuši uzdevumus. Skolotājs gan secinājis – lai arī e-pastu sūtīšana ar un bez pielikumiem skolēniem problēmas nav sagādājusi, vairāk uzmanība esot jāpievērš prasmēm meklēt kvalitatīvu informāciju internetā, jo ar to ne vienmēr sokas tik veiksmīgi.

Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni fiziku apgūs pavisam neierastā mācību, bet ļoti pierastā ikdienas vidē – lielveikalā Rimi. Skolēni uzteic šādas mācību metodes, sakot, ka tās padara ikdienu skolā aizraujošāku un vairāk rosina interesi par mācībām. Iespējamās Misijas fizikas skolotājs Valdis Zuters saka: “Šīs stundas veidošana un vadīšana man bija liels izaicinājums, jo arī man daudz kas bija jādara pirmo reizi, tomēr rezultāts ir ar lielu pluss zīmi, jo es kā skolotājs, esmu ieguvis vērtīgu pieredzi un skolēni ir sapratuši, ka viņu ikdienā lietotais tālrunis var pārvērsties par daudzfunkcionālu rīku mācību procesam.”

Ozolnieku vidusskolas skolēni iedvesmu literatūras stundai guva Jelgavā, Raiņa parkā. Iespējamās Misijas literatūras skolotāja Ance Jaks pastāstīja, ka klasē arī ikdienā tiek lietotas modernās tehnoloģijas – visa klase ir apvienota vienā WhatsApp grupā ērtai un ātrai saziņai savā starpā. Stundas laikā skolēni izmantojuši savus viedtālruņus un planšetdatorus noderīgas informācijas meklēšanai, kā arī dalījušies ar to sociālajos tīklos. Runājot par tehnoloģijām un latviešu valodas, literatūras apguvi, skolotāja atzīst: ”Pati tikai lēnām sāku aptvert, cik daudz informācijas tehnoloģiju laikmetā ir mums visapkārt, lai to visu aptvertu ir jāprot orientēties datu gūzmā. Tādēļ arī latviešu valodas un literatūras stundās bieži ar skolēniem izmantojam dažādas tehnoloģijas. Varētu šķist, ka informāciju par Raini vai Kārli Skalbi atrast ir tik vienkārši kā ierakstīt viņu vārdus Google meklētājā, bet tā nebūt nav, mēs meklējam specifiskas detaļas un atbildes uz konkrētiem jautājumiem, ko neprot pat daudzi pieaugušie. Akcijas ietvaros savus darbus publicējām apskatei un izvērtēšanai Instagram, kur viens otram sniedzām arī komentārus un vērtējumus.” Ance Jaks uzsver, ka akcija “Mācies brīvi” ļauj ikdienā lietojamos sociālos tīklus ieraudzīt jaunā, jēgpilnā un mācībās noderīgā gaismā, un pēkšņi literatūra un latviešu valoda dzīvo arī parkā uz soliņa ar interneta pieslēgumu.”

Stundu apraksti un plāni: