PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 26. februāris

Aurēlija, Evelīna, Mētra

3447541576_6b751f21d7_b.jpg
Foto: Ārlietu ministrijas un Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) rīkotā NATO samita simulācijas spēle.
Atzīmējot Latvijas dalības NATO 15.gadadienu un Alianses 70.gadadienu, Ārlietu ministrija (ĀM) aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 25 gadiem pieteikties dalībai NATO samita simulācijas spēlē, informēja ministrijā.

Simulācijas spēles mērķis ir veicināt zināšanas un interesi par NATO un starptautiskās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, izpratni par NATO lēmumu pieņemšanas procesu, kā arī sekmēt erudīcijas spēju uzlabošanos. Galvenā balva spēles uzvarētājiem ir apmaksāts brauciens uz NATO mītni Briselē.

Pieteikšanās simulācijas spēlei sākas šodien, un tajā var piedalīties ikviens Latvijas students un jaunietis, kuru interesē drošības politika un NATO darbība, veidojot divu cilvēku komandu. Lai pieteiktos dalībai simulācijas spēlē, katrai komandai ir jāsagatavo līdz vienai minūtei garš video pieteikums un kopā ar pieteikuma anketu līdz 29.marta plkst.17 jānosūta uz e-pasta adresi "[email protected]".

Video pieteikumā nepieciešams demonstrēt zināšanas un izpratni par Latvijas drošības politiku un NATO darbību. Video pieteikums var būt intervijas, ziņu sižeta, sarunas vai kādā citā formātā.

Vienlaikus video pieteikums jāpublicē arī savā "Facebook" profilā, pievienojot mirkļbirkas "#LVNATO15" "#WeAreNATO" un atzīmējot ĀM un Latvijas Transatlantisko organizāciju (LATO).

8.aprīlī tiks paziņotas 29 labākās komandas, kuras tiks aicinātas piedalīties simulācijas spēlē. Savukārt 15.aprīlī visu 29 izraudzīto komandu dalībnieki tiks aicināti uz ĀM, kur izlozes kārtībā komandas noteiks valstis, kuras pārstāvēs simulācijas spēlē. Dalībnieki arī tiks iepazīstināti ar spēles scenāriju, informē aģentūra LETA.

Simulācijas spēle norisināsies 15.maijā, pamatā ĀM telpās, kā arī daļēji spēles scenāriju paredzēts izspēlēt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē Ādažos. Spēlē katra komanda pārstāvēs vienu no NATO dalībvalstīm, un tām būs jāpanāk vienošanās par kopīga paziņojuma sagatavošanu, vienlaikus turpinot aizstāvēt savas valsts pozīciju konkrētajos politiskajos, militārajos, ekonomiskajos un sociālajos jautājumos.

Komandu darbu, aktivitāti, argumentāciju un uzvedību vērtēs ekspertu komisija, kas pēc simulācijas spēles beigām paziņos trīs labākās komandas, kuras iegūs dažādas balvas.