PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

8211.jpeg
Foto: dolgachov / 123RF
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) lūgusi precizēt informāciju par vairākām slēgšanai vai reorganizācijai pieteiktajām izglītības iestādēm. 

Līdz ar to joprojām nav skaidrības par četru reorganizācijai un divu slēgšanai pieteikto skolu nākotni.

IZM vēl nav saskaņojusi Gulbenes vidusskolas reorganizāciju par Gulbenes sākumskolu, Rēzeknes Valsts ģimnāzijas un Rēzeknes 1.vidusskolas apvienošanos, kā arī Rēzeknes 4.vidusskolas un Rēzeknes vakara vidusskolas apvienošanos. Izvērtēšanas procesā atrodas arī marta beigās reorganizācijai pieteiktās Grobiņas pamatskolas pārveidošana par Grobiņas sākumskolu, informē ziņu aģentūra LETA.

Tāpat IZM joprojām izvērtē Alūksnes novada pašvaldības ierosināto Mārkalnes pamatskolas slēgšanu, kas plānota nākamā gada augusta beigās, kā arī Apes novada pašvaldības lēmumu slēgt Gaujienas pirmsskolas izglītības iestādi Taurenītis, to pievienojot Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolai. Šo reorganizāciju pašvaldība IZM pieteikusi pagājušā mēneša beigās.

IZM atgādina, ka lēmumu par izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu pieņem pašvaldība kā izglītības iestāžu dibinātāja. Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās vidējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek ņemti vērā vairāki kritēriji, tostarp izglītības iestādes darba kvalitāte, izglītības pieejamība, transporta nodrošinājums, izglītības iestādes tīkla attīstības koncepcija novadā un arī iesaistīto pušu (skolēnu, pedagogu, vecāku) informētība un viedoklis.