PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. aprīlis

Aelita, Gastons

45099543905_a669fd032b_k.jpg
Foto: Ieva Ābele, Saeima
Saeimā šodien notiks konference "Bērnu agrīnu attīstību veicinoša politika un prakse", lai diskutētu, kā nodrošināt bērniem vienlīdzīgas attīstības iespējas un mazinātu sociālo nevienlīdzību un atstumtību, informēja parlamenta Preses dienestā.

Konferenci organizē Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sadarbībā ar biedrību "Latvijas Bērnu labklājības tīkls" un starptautisko bērnu tiesību organizāciju "Eurochild".

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš un Latvijas Bērnu labklājības tīkla valdes priekšsēdētāja Daiga Zaķe.

Bērniem vissvarīgāk saņemt mīlestību un rūpes, un tā tam vajadzētu būt jau no pirmajām dzīves dienām, jo tad mūsu bērni būs drošāki, veselāki, laimīgāki, pauž Saeimas priekšsēdētāja. Vislabāk būtu, ja ikviens bērns šīs rūpes un mīlestību saņemtu ģimenē, uzsver I.Mūrniece.

"Bērni ir vissvarīgākais, un tā ir mūsu nākotne. Bērni nevar sevi aizsargāt, tāpēc tas ir jādara pieaugušajiem," akcentē A.Kaimiņš.

Konferencē plānots runāt par ģimeņu sociālekonomiskajiem apstākļiem un to ietekmi uz bērnu attīstību Latvijā, kā arī atbalstu ģimenēm ar bērniem; ar citu valstu pieredzi iepazīstinās eksperti no Lielbritānijas, Ungārijas, Nīderlandes, Austrijas un Igaunijas.

Konferencē runās Latvijas tiesībsargs Juris Jansons, Notingemas Universitātes emeritētais profesors, sociālais epidemioloģists Ričards Vilkinsons, Ģimeņu, bērnu un jauniešu asociācijas valdes priekšsēdētāja un Sociālo pakalpojumu institūta politikas analītiķe Marija Hercoga, Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iespēju vienlīdzības ģenerāldirektorāta politikas vadītājs Juliuss op de Beke, Labklājības ministrijas pārstāve Viola Korpa, Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītāja Kristīne Liepiņa un citi eksperti.

Tāpat konferences dalībniekus ar savu valstu pieredzi iepazīstinās Austrijas Nacionālā agrīnās intervences centra vadītājas vietniece Mariona Veigla un Igaunijas Veselības veicināšanas nacionālā institūta Ģimeņu un vecāku aprūpes nodaļas vadītāja Li Kasvandika.

Pēc prezentācijām paredzēta paneļdiskusija par šodienas realitāti un turpmāko virzību šajā jomā, informē aģentūra LETA.

Konference notiks plkst.9.30 Saeimas Baltiešu zālē Jēkaba ielā 6/8. Tās norisei varēs sekot tiešsaistē parlamenta mājaslapā.