PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

8845.jpeg
Foto: visc.gov.lv. IOI2015 dalībnieki no Latvijas.
Kazahstānas pilsētā Almati notikušajā 27.pasaules informātikas olimpiādē trīs skolēni no Latvijas izcīnījuši vienu zelta un divas bronzas medaļas. 

Saskaņā ar starptautiskās informātikas olimpiādes mājaslapā esošo informāciju zelta medaļu izcīnījis Rīgas 89.vidusskolas skolnieks Aleksejs Zajakins, bet bronzas godalgas ieguvuši Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieki Aleksejs Popovs un Kristaps Čivkulis.

Iepriekšējās olimpiādēs A. Zajakins jau bija ieguvis divas sudraba medaļas, A. Popovs - divas bronzas medaļas, bet K. Čivkulis sudraba.

Tāpat olimpiādē piedalījās Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Jānis Pretkalniņš, bet komandu vadīja Rihards un Mārtiņš Opmaņi.

Latvijas komanda Rīgā ielidos svētdien, 2.augustā, plkst.14.40.

Sacensībās piedalījās 327 dalībnieki no 85 valstīm.

Pasaules informātikas olimpiādes notiek kopš 1989.gada, bet Latvija tajās debitēja 1992.gadā, 23 gadu laikā izcīnot 65 godalgas, no tām piecas zelta, 23 sudraba un 37 bronzas.

1997.gadā Dienvidāfrikas Republikā otro absolūti labāko rezultātu un Latvijai pirmo zelta medaļu izcīnīja Jānis Sermuliņš, panākumu atkārtojot arī pēc diviem gadiem Turcijā. 2002.gadā no Dienvidkorejas zeltu pārveda jau divi jaunie Latvijas programmētāji - Aleksandrs Belovs un Andrejs Ivanovs, savukārt iepriekšējo zelta medaļu 2011.gadā Taizemē izcīnīja Eduards Kaļiņičenko.