PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Latvijas skolēnus un studentus aicina pieteikties ikgadējam LATA atvērto datu hakatonam un ideju ģeneratoram
Latvijas skolēnus un studentus aicina pieteikties ikgadējam LATA atvērto datu hakatonam un ideju ģeneratoram
Foto: LATA
Ar mērķi meklēt un radīt jaunus un inovatīvus atvērto datu pielietojumus mūsu ikdienai, Latvijas skolēni un studenti ir aicināti pieteikties ikgadējam Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) rīkotajam hakatonam un ideju ģeneratoram. Tas norisināsies no 5. oktobra līdz 10. novembrim, un šī gada tēma ir ''Digitālais maks – drošai identifikācijai un plašam pakalpojumu klāstam Eiropā''.

Šī gada hakatona tēma ir izvēlēta saskaņā a Eiropas Savienības ieceri ir izveidot vienotu digitālu rīku, kas darbojas visā teritorijā un kurā elektroniski pieejama visa cilvēkam aktuālā personīgā informācija, kas saistīta ar identifikāciju, autentifikāciju, norēķiniem, un piekļuve dažādiem resursiem – no maksājumu kartes, medikamentu receptes, piekļuves digitālajiem pakalpojumiem un resursiem līdz e-parakstam. Līdz 2030. gadam vismaz 80 % iedzīvotāju jau būtu jāizmanto sava digitālā identitāte. Turklāt ne tikai vienas valsts ietvaros, bet visas Eiropas mērogā.

LATA hakatonā skolēniem un studentiem būs iespēja konkursam pieteikt gan idejas, gan konkrētus priekšlikumus tehniskajiem un reāliem risinājumiem, izmantojot atvērtos datus.

Hakatonā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo, profesionālo izglītības iestāžu, interešu izglītības iestādes audzēkņi, profesionālo skolu studenti un augstskolu studenti. Komandas lielums – 1 līdz 5 cilvēki. Katrai komandai jābūt piesaistītam vienam ekspertam – skolotājam vai citam pilngadīgam ekspertam.

Balvas katrā kategorijā:

  1. vietas komandai 500 eiro, pedagogam - ekspertam 250 eiro
  2. vietas komandai 300 eiro, pedagogam - ekspertam 150 eiro
  3. vietas komandai 150 eiro, pedagogam - ekspertam 75 eiro

 

Pieteikties dalībai hakatonā un ideju ģeneratorā - reģistrēties šeit.

Projekta organizatori: Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA)

Atbalstītāji: LVRTC, VARAM, VISC, RTU, E-klase

Interneta resursi