PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

10932.jpeg
Foto: tunedin123 / 123RF
Liepājas Vakara (maiņu) vidusskola līdz 2020.gada augusta beigām pārtaps par Tālmācības vidusskolu, šodien lēma Liepājas domes deputāti.

Lēmums par Liepājas Vakara (maiņu) vidusskolas nosaukuma maiņu pašvaldībai bija jāpieņem, jo Vispārējās izglītības likuma grozījumos noteiktā pamatizglītības un vidējās izglītības iestāžu klasifikācija turpmāk paredz tikai divus vispārējās vidējās izglītības iestāžu tipus - vidusskolas un valsts ģimnāzijas, līdz ar to tiek izslēgta vakara (maiņu) vidusskolu kā tipa pastāvēšana.

Tiek plānots, ka līdzšinējās vakara (maiņu) izglītības programmas turpmāk tiks klasificētas kā neklātienes izglītības programmas ar noteiktu kontaktstundu skaitu. Tas nozīmē, ka skola saglabās līdzšinējo neklātienes apmācību, ievērojami paplašinot izglītības programmu piedāvājumu tālmācībā.

Vakara (maiņu) vidusskolas direktore Alla Matvejeva ir gandarīta par šo lēmumu, jo neklātienes un tālmācības apmācību forma ir ļoti pieprasīta un nepieciešama gan tiem izglītojamiem, kuri dažādu apstākļu dēļ nespēj pabeigt vidusskolu klātienē, gan arī tautiešiem ārzemēs, kuri vēlas iegūt vidējo izglītību latviešu valodā. Tas ļaus nākotnē arī paplašināt mācību programmu klāstu, uzskata A. Matvejeva.

Šobrīd Vakara (maiņu) vidusskolā mācās ap 300 izglītojamie no 15 līdz 50 gadiem, no kuriem trešā daļa apgūst vidējo izglītību tālmācībā, informē aģentūra LETA.

Tāpat domes sēdē deputāti konceptuāli atbalstīja divu bērnudārzu nosaukumu maiņu. Lēmumi nepieciešami, lai izpildītu Izglītības un zinātnes ministrijas Reformu īstenošanas rīcības plānu un aicinājumu atteikties no vārda "speciālā" lietojuma speciālās izglītības iestāžu nosaukumos. Tāpēc paredzēts mainīt nosaukumu "Liepājas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde Gulbītis" uz "Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde Gulbītis" un nosaukumu "Liepājas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde Kriksītis" uz "Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde Kriksītis".