PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

8896.jpeg
Foto: denisnata / 123RF
Jautājums par pedagogu algu modeļa ieviešanu dzīvē netuvojas noslēgumam, tāpēc LIZDA šķiet, ka ir jūtama amatpersonu nevēlēšanās atrisināt to.

Pedagogu algu jautājumu mēģinās atrisināt sarunu ceļā un tikai brīdī, kad būs izsmeltas visas iespējas, Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrības (LIZDA) rīcība būs krietni asāka, uzsvēra LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

"Man nepārtraukti jautā par piketiem un streikiem, taču mēģināsim šo jautājumu atrisināt mierīgā sarunu ceļā, lai gan pedagogu pacietības mērs ir izsmelts," sacīja I.Vanaga.

Arodbiedrība plāno tikties ar visām Saeimas frakcijām, lai tām skaidrotu, cik nozīmīgs ir pedagogu algu modeļa ieviešanas jautājums, jo pagaidām valdošā neziņa un neskaidrības minētajā jautājumā pedagogus sākusi šķelt, informē ziņu aģentūra Leta.

"Mēs neprasām, lai minētais jautājums tiktu atrisināts uzreiz, bet gan, lai tiktu ievērots spēkā esošais likums un pedagogu algu modeļa ieviešana virzītos uz priekšu atbilstoši grafikam," sacīja I.Vanaga.

Jau ziņots, ka šodien LIZDA padomes sēdē ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili plānots pārrunāt galvenos jautājumus pedagogu darba samaksas jaunā modeļa virzībā.

Arodbiedrība konceptuāli devusi akceptu izstrādātajam modelim, taču joprojām no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) puses gaida konkrētu rīcību saistībā ar LIZDA izstrādāto pedagogu algu paaugstināšanas grafiku un neatliekamajiem pasākumiem pirms modeļa ieviešanas 2016.gadā, informēja LIZDA pārstāve Dita Kalniņa.

Padomes sēdi Latvijas Brīvo arodbiedrību namā, Bruņinieku ielā 29/31, 2.stāva zālē, plkst.13 atklās LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, izceļot svarīgākos jautājumus arodbiedrības darba kārtībā saistībā ar jauno mācību gadu un pedagogu darba samaksas modeli.

No M.Seiles tiek gaidītas konkrētas atbildes par tālāko modeļa virzību, ņemot vērā, ka LIZDA paudusi nostāju neatbalstīt izstrādāto modeli, kurā nav paredzēts pedagogu algu paaugstināšanas grafiks un netiek ņemti vērā būtiskākie arodbiedrības iebildumi.