PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

8893.jpeg
Foto: lightpoet / 123RF
LIZDA aicina skolu vadītājus piedalīties konkursā, lai novērtētu savas skolas pedagogu darba vidi un iegūtu statusu Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2015.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotā konkursa mērķis ir veidot darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem darba apstākļiem pedagogiem un veicināt darba vides pilnveidi, lai tā kvalitatīvi nodrošinātu pedagogu profesionālo darbību un apmierinātu sabiedrības vajadzības pēc kvalitatīvas izglītības, informē ziņu aģentūra Leta.

Kā skaidro LIZDA, par pedagogiem draudzīgu var uzskatīt izglītības iestādi, kurā izveidota droša un sakārtota sociālā vide - savstarpējās attiecības, saskarsme, atbalsts, sadarbība, kontrole, stress, vardarbība, fiziskā vide - lietas, telpas, darba vieta, aprīkojums, drošība, funkcionalitāte, ergonomika, atalgojums, kā arī informatīvā vide - simboli, nozīmes, informācija un reputācija.

Lai sasniegtu cienīgus darba apstākļus, nepieciešams sociālais dialogs, tādēļ LIZDA aicina konkursā piedalīties tos darba devējus, kuru iestādēs izveidotas arodorganizācijas un vismaz 70% darbinieku ir LIZDA biedri, jo arodbiedrība ir viens no sociālās stabilitātes nodrošinātājiem.

Lai piedalītos konkursā, darba devējam līdz 2015.gada 14.septembrim elektroniski jāaizpilda pašvērtējuma anketa un jāiesūta prezentācija par izglītības iestādi, kam sekos konkursa žūrijas ekspertu vizīte un pedagogu darba apstākļu novērtēšana klātienē.

Konkursa žūrija noteiks uzvarētājus, ņemot vērā darba devēja pašvērtējumu un ekspertu atzinumu pēc konkrētiem kritērijiem - sociālā drošība un koplīgums, darba organizācija, infrastruktūra, darba kvalitātes veicināšana un personīgās izaugsmes iespējas, darba drošība un aizsardzība, mikroklimats un savstarpējās attiecības, reputācija, atalgojums.

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 2015.gada oktobrī. Uzvarētāji iegūs unikāla dizaina apliecinājumu un LIZDA atzītu statusu Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2015.

2014.gadā LIZDA sveica deviņas izglītības iestādes, kuras saņēma konkursa galveno apbalvojumu.