PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

9339.jpeg
Foto: EU2015.lv Attēlā: Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.
Darbam ministra amatā nepieciešams partijas atbalsts, tomēr līdz šim pilnīgs Vienotības atbalsts nav izjusts, uzskata līdzšinējā izglītības ministre Mārīte Seile.

Vērtējot, vai viņa varētu ieņemt ministra amatu arī turpmāk, M. Seile norādīja, ka sākotnēji jāsaņem uzaicinājums šim darbam, tomēr īpaši būtiski ir apzināties partijas atbalstu. M.Seile norādīja, ka viņa būtu gatava apsvērt atkārtotu izglītības un zinātnes ministra amata ieņemšanu, ja tiks saņemts šāds piedāvājums, tomēr šoreiz viņa noteikti izvērtētu jaunā premjerministra redzējumu un uzstādījumus, kā arī vērtētu, vai viņu atbalsta partija. Pati M.Seile vēl aizvien neplāno stāties partijā, informē ziņu aģentūra LETA.

"Es nezinu, ko nozīmē partijas atbalsts. Līdz šim esmu saņēmusi atsevišķu partijas biedru atbalstu, kā arī atbalstu no premjerministres, tomēr nevaru teikt, ka esmu izjutusi visas partijas atbalstu," sacīja M.Seile. Viņa uzskata, ka ministram ir nepieciešams partijas atbalsts, pretējā gadījumā darbs "ir ļoti samocīts un neproduktīvs, turklāt tas nav izdevīgs nevienam".

M.Seile uzsvēra, ka politiskais atbalsts ir nepieciešams, jo daudzos jautājumos ministram jārisina ne tikai nozares jautājumi, bet problēmjautājumi vēršas starp vairākām ministrijām, līdz ar to, ja divas dažādu partiju pārstāvētas ministrijas nevar vienoties, nepieciešama politiska izšķiršanās.

"Tie nav ierēdņu jautājumi, tie ir konceptuāli starpministriju jautājumi, kur jābūt politiskajiem lēmumiem," atkārtoti uzsvēra M.Seile, piebilstot, ka šāda atbalsta trūkumu dēļ, piemēram, lēni virzījies arī jaunais pedagogu darba samaksas modelis.

Ministre sacīja, ka, stājoties amatā, viņas pašmērķis nebija rīkot revolūcijas, bet gan veikt darbus, kas sekmētu nozares sakārtošanu un attīstību, līdz ar to, viņasprāt, gada laikā veiktie darbi ir turpināmi.

"Neviens no sāktajiem darbiem nav bijis politisks. Visi darbi manā kā izglītības eksperta skatījumā bija politiski neitrāli," pauda M.Seile, uzsverot, ka arī turpmāk būtu jāstrādā ar problēmjautājumu risināšanu visos izglītības līmeņos un zinātnē, tāpat uzsverot papildu finansējuma nepieciešamību.

M,Seile uzskata, ka Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas atkāpšanās bija tikai laika jautājums, jo "valdības turpmākais darbs gaisotnē, kad Vienotības partijas valde un valdības vadītāja nevarēja panākt vienošanos, nebija iespējams".