PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

8832.jpeg
Foto: stockbroker / 123RF
Pedagogu atalgojuma janais modelis joprojām ir izglītības ministres prioritāte, uzskata izglītības ministre Mārītei Seile.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" viņa sacīja, ka katrai skolai “jābūt labai”.

Ministre informēja, ka augusta vidū tiks skatīts jaunais atalgojuma modelis. Viņasprāt, galvenie iebildumi esot no Finanšu ministrijas.

Valdošās koalīcijas partijas vienojās, ka izglītības un zinātnes ministrei kopā ar pašvaldību pārstāvjiem vēlreiz jāprecizē atsevišķi jautājumi par pedagogu darba samaksas jauno modeli.

Koalīcija vienojās uzdot ministrei sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, kā arī koalīcijas partneriem vēlreiz izskatīt pedagogu atalgojumu modeli un vēlreiz precizēt atsevišķus jautājumus, jo pēdējie priekšlikumi saņemti piektdien. Kad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) būs šo darbu veikusi, tad jautājumu par jauno samaksas modeli varēs skatīt valdības komitejas sēdē, piebilda Edgars Rinkēvičs.

Jaunā pedagogu algu modeļa izskatīšanu valdībā sola jau kopš jūnija, izskanot vairākiem iespējamiem datumiem. Iepriekš izglītības un zinātnes ministre pauda viedokli, ka, neskatoties uz to, ka modelis varētu netikt ieviests jau ar 1.septembri, līdz mācību gada beigām vai, kas esot reālāk, vasaras vidum, vajadzētu pieņemt Ministru kabineta noteikumus. Noteikumi tikšot virzīti steidzamības kārtā.

E-klase jau informēja, ka IZM rosina pedagogu darba samaksas jauno modeli ieviest tikai nākamajā gadā, turklāt darot to divos atsevišķos posmos.

Pedagogu atalgojuma jaunā modeļa ieviešanai valsts budžetā gadā papildus ir nepieciešami 31,43 miljoni eiro, 2016.gada četriem mēnešiem - 10,48 miljoni eiro, lai novērstu pašreizējo pedagogu atalgojuma nevienlīdzību un palielinātu nepieciešamo atbalstu skolēniem.